Розпочали реконструкцію Олицького костелу

На Волині розпочали реконструкцію унікальної історичної пам’ятки – Олицького костелу. Наразі виконано 15% робіт.

Про це у соціальній мережі Facebook повідомляє прес-служба волинського «Укропу».

Колегіальний костел Святої Трійці в Олиці – важлива історична пам’ятка Волині. Чарівна барокова архітектура, відносно близьке розміщення від обласного центру мали б приваблювати сюди тисячі туристів щороку, проте навіть у вихідні дні тут рідко кого зустрінеш, окрім місцевих. Причиною цьому є занедбаність та аварійний стан об’єкту.

Директор департаменту культурної спадщини Міністерства культури і національної спадщини Польщі Яцек Міллер зауважив, що завдяки фінансуванню з польського боку вдалось уникнути катастрофічного руйнування костелу. На сьогодні здійснено 15 % робіт.

Зокрема, вдалось здійснити інвентаризацію і відкласти елементи вівтарів, дерев’яних декорацій, вбудувати зовнішній обхід навколо абсиду (виступ будівлі, здебільшого півкруглий) і костелу. Також планується реконструкція даху. Для укріплення стін реставратори використали цеглу XIX століття, оскільки вона найближча по структурі до цегли самого костелу.

Варто зауважити, що польська сторона вже вклала 6,5 мільйонів гривень для врятування об’єкту. Реставратор Аркадіуш Осташ зазначив, що при систематичному фінансуванні, реставраційні роботи можна буде закінчити за 4-5 років.

Секретар комісії облради з питань культури Ірина Констанкевич заявила, що лобіюватиме внесення Олицького колегіального костелу у Регіональну програму розвитку культури, мистецтва і туризму. «Аби вже у цьому році можна було виділити кошти з обласного бюджету хоча б на проектну документацію», – сказала вона.