На Волині закликають оголосити війну курцям

На Волині, згідно зі статистичними даними, близько 21% людей у віці 12 років і старше курять цигарки.

Про це розказав головний лікар обласного центру здоров’я Сергій Новосад, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Цей показник дещо нижчий, ніж загалом по Україні, – 22%. Лікар нагадав, що 31 травня в усьому світі відзначають День боротьби з тютюнопалінням,запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1987 році.

Медики вважають, що системні заходи на загальнодержавному рівні – підняття акцизу на тютюн, заборона куріння в громадських місцях, активна інформаційна кампанія (зокрема написи на пачках цигарок і картинки про небезпеку) – сприяли тому, що Україна з 4-го місця за поширеністю тютюнопаління у країні перемістилася в третій десяток.

Гостро стоїть проблема паління серед молоді і підлітків. В Україні від хвороб, пов’язаних із тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч людей. 50% цих смертей спричинені проблемами в серцево-судинній системі, 30% – через онкопатологію, близько 20% – хронічними захворюваннями дихальної системи.

У курців у п’ять разів частіше виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше трапляється інсульт, у 16 разів більше прогресують патології судин ніг. Саме на інформування населення про небезпеку тютюнопаління спрямований один із профілактичних напрямків регіональної програми «Волинькард», – зауважує Сергій Новосад.

Щодо онкології, то рак ротової порожнини у 92% смертності зумовлений курінням; рак легень, трахей, бронхів – у 85%; рак нирок, сечового міхура – у 48%.

Шкідливим є і пасивне куріння, коли людина вимушена дихати тютюновим димом, знаходячись біля курця. З 16 грудня 2012 року набрав чинності закон України, що забороняє куріння в громадських місцях, зокрема у закладах ресторанного господарства, у державних установах, на дитячих і спортивних майданчиках, на зупинках громадського транспорту, в під’їздах будинків, ліфтах тощо.

«Давайте проявляти активну громадську позицію і робити зауваження курцям на вулицях. Адже вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й людям, які їх оточують. Давайте разом викорінювати цю згубну звичку з нашого суспільства і залучати людей до здорового способу життя», – додає керівник обласного центру здоров’я.