Конкурс громадських ініціатив у Луцьку: активісти обурені результатами

Громадський активіст Михайло Шелеп опублікував блог, у якому розкритикував конкурс громадських ініціатив, влаштований Луцькою міською радою.

Він вважає, що конкурсу потрібно “перезавантажити”, а результати останнього конкурсу скасувати.Зауважимо, що пропозиція Шелепа знайшла підтримку серед інших активістів і 30 травня вони відвідають зустріч міських владців з переможцями конкурсу.

 

Публікуємо блог Михайла Шелепа на Громадському. Волинь без змін та правок:

Конкурс кращих громадських ініціатив жителів міста Луцька проводиться з метою посилення впливу громади на якість життя у своєму місті, підвищення відповідальності жителів за його розвиток та збереження інфраструктури.

Принаймні так було зазначено у Програмі підтримки ініціатив жителів міста Луцька на 2015 – 2017 роки. В таке призначення конкурсу донедавна вірили і лучани.

Однак насправді, весь процес проведення конкурсу громадських ініціатив звівся до простої банальності: по-швидше роздати бюджетні кошти і добре на цьому пропіаритись.

Підставою для таких висновків стали події останніх двох тижнів:

Велике здивування серед активної громадськості міста викликали окремі ініціативи, допущені до процесу голосування, серед яких «Фестиваль Волинської журналістики – літо 2016 року». В переліку заходів цього «фестивалю пера» значиться «організаційно-пропагандистська робота з читачем та проведення передплати на друге півріччя» (!!!!), а для цього потрібно витратити кошти на «нагороди переможцям обласного конкурсу НСЖУ, нагороди журналістів від міської ради, бланки дипломів, рамки, квіти для переможців, оплата виступу митців, фуршет, кава-брейк, солодощі, прохолодні напої, екскурсія по Луцькому замку». Тобто сама ініціатива не має нічого спільного із вирішенням найважливіших проблем міста, про що теж йдеться у Програмі.

аааввв

Ще більше обурення викликали результати он-лайн голосування на підтримку ініціатив. Журналісти з різних місцевих ЗМІ виявили, що серед «підписантів» цієї ініціативи є неіснуючі люди, або ж особи, які не підтримували її. Аналіз списку осіб, що підтримали ініціативу показав, що для його формування були використані дані про членів спілки журналістів з минулих років. Так, серед «підписантів» є люди які вже давно не мешкають не те що на Волині, а й в Україні.

manipuliacija

Тому журналісти та громадські активісти обґрунтовано вимагали у міської влади та адміністраторів сайту, де проводилось голосування, провести перевірку цих фактів для виявлення випадків фальсифікацій та маніпуляцій.

Та виявляється, що чиновники знали про маніпуляції із голосуванням. Як стало відомо згодом, на засіданні координаційної ради з реалізації Програми підтримки ініціатив жителів міста Луцька була роздана аналітична інформація, в якій були наведені докази фальшування голосування, зокрема, вказано кількість голосів, які поступили з однієї IP-адреси. Серед ініціатив, які в такий спосіб отримали найбільше голосів власне і є так званий «журналістський фестиваль». Та попри це, коордрада прийняла рішення рекомендувати міському голові затвердити перелік ініціатив, які здобули перемогу у конкурсі кращих громадських ініціатив жителів міста Луцька у 2016 році.

27 травня Луцький міський голова видав розпорядження «Про затвердження переліку ініціатив-переможців конкурсу», яким затвердив 12 ініціатив, реалізація яких буде фінансуватись із міського бюджету у цьому році (http://www.lutskrada.gov.ua/prescription/pro-zatverdzhennya-pereliku-iniciatyv-peremozhciv-konkursu).

ааа

Таким чином чиновниками міської ради були проігноровані не лише вимоги громадськості, але й конкретні докази фальшування голосування.

В такій ситуації не може бути й мови про чесні результати голосування, що ставить під сумнів взагалі доцільність проведення у такий спосіб конкурсу.

На мою думку, єдиний вихід – «перезагрузити» конкурс. Для цього треба лише перестати «ховати голову в пісок» наче нічого не трапилось. Тобто, треба визнати що є проблеми, удосконалити систему відбору ініціатив і заново провести голосування. То нічого що ще два місяці вилетить, минулого року ініціативи теж реалізовувались осінню. Але таким чином влада зможе повернути довіру до цього конкурсу та справді визначити найактуальніші ініціативи.