Проблеми «Устилуга»: без поліції та зручностей і яма за 3 мільйони

Проблеми митниці та шляхи їх вирішення вивчали представники ЗМІ разом із народним депутатом  Ігорем Гузем на митному пропуску «Устилуг».

Виїзний прес-тур відбувся 30 травня.

Начальник митного посту «Устилуг» Олександр Оникійчук зазначив, що насамперед пост є пасажирським пунктом пропуску, де працюють 50 посадовців митної служби. На пункті дозволяється переміщення фізичних осіб та транспортних засобів, що не перевищують 3,5 тон.

Однією з проблем митного посту є його розбудова та реконструкція.

За словами народного депутата Ігоря Гузя, через майбутнє введення безвізового режиму кількість охочих перетнути кордон збільшиться. На його думку, «Устилуг» не готовий до можливого збільшення потоку автомобілів.

Також депутат наголосив на необхідності облаштування сервісної зони для комфортного перебування водіїв та прискорення проходження митних процедур. Для цього потрібно спільний із Євросоюзом проект, який дасть можливість отримати 6 мільйонів на розбудову посту.

«Тут нема що лобіювати, коли йдеться про 6 мільйонів, які дає Євросоюз. Це питання висить ще з 2010 року. Моє завдання, щоб ці кошти зайшли», – підсумував депутат.

До слова, в 2014 році тут провели земельні роботи. На це витратили 3 мільйони євро, що виділив Євросоюз. Але відсутність елементарних зручностей та незакінчені земельні роботи викликають обурення в людей, що стоять в черзі до пункту пропуску.

Тож народний депутат хоче запросити до митного переходу начальника фіскальної служби Романа Насірова для ознайомлення з роботою пункту пропуску та необхідністю розбудови та реконструкції.

Голова Устилузької об’єднаної територіальної громади Віктор Поліщук називає однією із проблем пункту пропуску – відсутність поліції на митниці.

Ігорь Гузь пообіцяв працювати в напрямку створення підрозділу патрульної поліції у Володимир-Волинському та на митному посту «Устилуг». На його думку, патрулі, що їздять з Луцька – це марне витрачання людських ресурсів та фінансів, бо патрульна поліція повинна бути в кожному населеному пункті.