У Луцьку нарахували майже півтисячі бездомних собак

У Луцьку під час вивчення ситуації з безпритульними тваринами виявили 425 собак-безхатченків.

Моніторинг ситуації із безпритульними собаками у Луцьку  проводив член організації Нейчевоч Браєн Фолкнер, пише “Район. Луцьк”.

Допомогти підрахувати тварин зголосилися студенти СНУ імені Лесі Українки, працівники КП «Ласки» та волонтери ГО «Волинське товариство захисту тварин».

Кожен отримав карту із сектором, який повинен був обійти пішки за дві години. При виявленні тварини необхідно було вказати в анкеті її стать, стан шкіри, вгодованість, доросла собака чи цуценя, вагітна чи годуюча мама, здорова чи хвора, домашня чи безпритульна. Згодом, проаналізувавши анкети, представники Нейчевоч дадуть повну картини щодо тварин у Луцьку.

Опісля усі анкети збирають та представник від Нейчевоч Наталія Сорокопуд вносить дані в спеціальну формулу. Загалом у Луцьку станом на травень виявили 425 собак.

Завдяки цьому підрахунку КП «Ласка» має мапи, де зазначено, на яких вулицях необхідно ще попрацювати щодо відлову тварин. Проте щодня люди викидають нових чотирилапих, які поповнюють зграї безпритульних. Цього ж дня у смітнику люди знайшли в пакеті 5 викинутих кошенят, які забрали працівники Ласки, а наступного дня лучани передали до комунального підприємства загалом 16 цуценят.

«Без примусового чіпування та реєстрації домашніх тварин не вдасться вирішити проблему безпритульних – переконаний Браєн – тільки чіткий контроль над домашніми та відлов у сусідніх містах та селах дасть можливість вирішити ситуації в цілому. Багато з тих тварин, яких ми рахували були домашніми, їх просто випустили у самовигул, що створює дуже багато проблем у місті».

«Таких тварин ми теж будемо відловлювати та чекати на господарів, які за ними прийдуть, щоб спочатку провести роз’яснювальну бесіду, наступного разу викликати поліцію, щоб скласти протокол, а якщо власник втретє випустить тварину у вільний вигул – рішенням суду її вилучити назавжди. Тому просимо всіх власників вигулювати своїх тварин, а не випускати у самовигул. А також вакцинувати від сказу», – додає директор КП «Ласка» Дана Новарчук.

Опісля підрахунку, Браєн виїхав на відлов собак по місту.