Будівництво «чуда» в парку призупинили, просять громадського контролю

Зведення закладу відпочинку поблизу центральної алеї в парку імені Лесі Українки призупинили.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міського голови Юрій Моклиця.

Посадовець зазначає, що дозвіл підприємцю видав виконкомом 8 серпня 2015 року. Встановлення конструкції розпочалось кілька тижнів тому.

«У цій ситуації виникло 2 запитання.

Чи можна вважати цю конструкцію (яка має бути тимчасовою) повноцінним будівництвом? Половина людства переконана, що це будівництво, бо там є фундаменти. Інша половина стверджує, що ні, бо там немає 30-ти сантиметрів у глибину. Крапку у цьому питанні поставить організація, яка має сертифікат і право здійснювати відповідну експертизу. Думаю, на наступному тижні такий документ у нас буде. Тому давайте без гадалок і громадських експертиз.

Чи порушені умови паспорту прив’язки? Відповідь: так, порушені. Тут до гадалки не ходи, заявлені розміри 8 на 17,5 метрів, а по факту є 12 на 24. Рулетка форева. Ну і висота теж не відповідає документам», ‒ пише Моклиця.

Тому на місці зведення зібралася комісія з представників архбудконтролю, архітектури, муніципальної поліції.

«Факт порушення був зафіксований та підприємцю (Шеремета О.Ю.) було вручено (вже сьогодні) припис з вимогою привести споруду у відповідність до паспортa прив’язки. Термін виконання: 12 червня», ‒ розповідає Моклиця.

«У цій ситуації є два варіанти: або підприємець змінює споруду під вимоги чинного законодавства, або він підлаштовує документи під оце чудо, яка зараз стоїть в парку. З огляду на можливість реалізації другого варіанту та потенційну наявність інших, непередбачуваних варіантів, прошу громадськість та ЗМІ уважно слідкувати за подіями, які відбуваються навколо цієї споруди», ‒ пише заступник міського голови.

«Історія набуде набагато цікавішого змісту, якщо експертиза виявить факт наявності будівництва. Одним із можливих варіантів виходу із ситуації буде анулювання паспорта прив’язки і демонтаж конструкції. Бо я ж собі думаю так, якщо є правила, значить вони мають виконуватись», ‒ резюмує він.