Лапін просить навести лад на кордоні із Придністров’ям

Волинський нардеп Ігор Лапін звернувся до силовиків, прикордонників та МЗС із проханням впорядкувати ситуацію на кордоні із самопроголошеною Придністровською республікою.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

«Незважаючи на те, що в Україні другий рік триває АТО, а по суті йде повноцінна війна, на своїх посадах залишаються люди, які не звертають уваги на сепаратизм, політичні розправи та незацікавлені в наведенні правопорядку. Одним з яскравих прикладів такої ситуації є проблема перетину кордонів та робота дипломатичної місії з невизнаними республіками», – вважає нардеп

Він навів у приклад дві показові ситуації.

Зокрема 25 травня нардепу Ігорю Гузю не дозволили в’їхати на територію невизнаної Придністровської Молдовської Республіки для зустрічі з українською діаспорою. На пункті пропуску на кордоні з Україною “Тирасполь — Гребеники”, поблизу міста Бендери, представники придністровського КДБ повідомили народному депутату, що він є усписках осіб, яким небажаний в’їзд на територію. Робоча поїздка була зірвана.

На прохання показати документи, які підтверджують наявність такого списку, та підстав, через які громадяни України не можуть перебувати на території Придністров’я, розмова перейшла в політичну площину: про “Правий Сектор”, Надію Савченко, Майдан, війну на Донбасі, жертви 2 травня 2014 року в Одесі тощо. Тобто український посадовець чомусь автоматично сприймається ворогом на території невизнаної республіки.

«З іншого боку, на українських дорогах вільно їздять машини з номерними знаками невизнаних державних утворень – Південної Осетії, Абхазії, Придністров’я. Чи є розуміння в наших правоохоронних структур, з якою метою ці транспортні засоби знаходяться на території України, яким чином вони перетинають кордон? Бо ситуація з політичним допитом нардепа Ігоря Гузя, та припущення того, з якою метою під час військових дій на нашу територію можуть заїжджати автомобілі з номерними знаками Підвенної Осетії, Абхазії, Придністров’я, дає можливість прийти до висновку, що пропускаючи таких «автотуристів» на територію України, держава в особі відповідних органів влади по-суті підтримує сепаратизм», – підкреслив Лапін.

Він нагадав, що не новою є ситуація, коли мешканці прикордонних територій розмитнюють авто не в Україні, а в Придністров’ї, не сплачуючи податки в бюджет.

«Нагадувати в деталях про потік контрабанти на кордонах зайвий раз не буду. Тема загально відома, але теж поки не вирішена. В цілому, така ситуація говорить про одне — наші правоохоронні органи або не контролюють прикордонні території, або не хочуть належним чином їх контролювати. І поки не зрозуміло, чому відбувається зрив дипломатичних візитів на рівні представників влади», – стверджує нардеп.

На його думку, потрібно не просто посилювати на кордоні України і так званої «Придністровської Молдавської Республіки» чисельність Збройних сил, Національної гвардії та Держприкордонслужби, а й суттєво обмежити перетин кордону.

«Вважаю, що прикордонна служба зобов’язана забезпечити повноцінний митний контроль осіб, огляд та перевірку транспорту, що в’їжджає на митний кордон України та виїждає з України з придністровською реєстрацією та придністровськими номерними знаками. Також це стосується автотранспорту з номерними знаками Кримського федеративного округу РФ, Абхазії та Нагірно-Карабахської Республіки. З проханням розібратися в ситуації вже звернувся до Голови ДПС України, Міністра внутрішніх справ та Міністра закордонних справ», – зазначив Ігор Лапін.