Європа побачила в Україні реформу правосуддя

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд у своїй заяві щодо реформ в Україні привітав прогрес, якого досягла країна у напрямку реформування судової системи, а також системи правосуддя,

Про це передає УНН.

“Хочу скористатись нагодою, щоб привітати прогрес, досягнутий Україною у напрямку реформування судової системи, щоб гарантувати її незалежність, ефективність та підзвітність. Ефективне здійснення всебічної і цілісної реформи сектора правосуддя є довгостроковою та складною задачею для будь-якої країни…Значний прогрес був досягнутий в розробці оновленої нормативно-правової бази для судової системи, поряд з прийняттям стратегічних програмних документів”, — повідомив Ягланд.

Генсек Ради Європи також наголосив, що вітає зрушення України в напрямку реформування сектора правосуддя у відповідності до європейських стандартів.

“Нові закони про державну службу, агентства з боротьби з корупцією, … закони про поліцію і державне бюро розслідувань були прийняті. Вони можуть прокласти шлях для подальших необхідних структурних і процедурних змін в сфері правосуддя. Рада Європи готова продовжити інтенсивну підтримку цього процесу через наш досвід і поради”, — додав Ягланд.

Раніше генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд зазначив, що для закріплення успіху прийнятих реформ в Україні Верховна Рада має ухвалити проект конституційних змін.