У Ковелі військкомат ніяк не може позбутися гаражів

На території Ковельського військкомату з його підземним бункером може з’явитися торгово-офісне приміщення.

Про це повідомляє Проковель.

Депутати Ковельської міської ради ніяк не можуть дійти згоди щодо подальшої долі трьох гаражів, котрі розташовані на території колишнього Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату. Свого часу цими об’єктами, а також адмінприміщенням, на правах орендаря користувався міський комісаріат, однак згодом він відмовився від усіх цих «благ».

Тоді його мотивація була наступною: Міністерство оборони України немає грошей платити за оренду. Щоправда, і тепер військовий комісар Ковельського ОМВК Сергій Гладун, на відмінну від свого обласного керівництва, заявляє, що ці гаражі комісаріату не потрібні, бо комісаріат не має техніки. Більше того, він зауважив, що міський військкомат перебуває в очікуванні скорочення персоналу.

Також Сергій Гладун був глибоко стривожений і обурений тим, що окремі депутати проігнорували його думку стосовно подальшої долі тих трьох злощасних гаражів, що вони відразу ж стали писати військовому комісару Волинського обласного військового комісаріату Роману Кулику. А Кулик в листі-відповіді попросив депутатів підтримати пропозицію обласного комісаріату «щодо повернення, передачі в безоплатне користування майновим комплексом (будівлі, гаражі, асфальтовий майданчик разом із обнесеним навколо парканом) для потреб Ковельського міського об’єднаного військового комісаріату по вулиці Грушевського 12, м. Ковель».

На засіданні колегії начальник відділу по управлінню майном комунальної власності міськвиконкому Вікторія Васінович зауважила, що згідно з відповідним попереднім рішенням міської ради дані гаражі вже внесені до переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають продажу через аукціон.

Депутат Ковельської міськради Ігор Пініс, який на засіданні житлово-комунальної постійної комісії наполегливо переконував своїх колег необдумано не розкидатися комунальним майном, знову нагадав, що приміщення колишнього військового комісаріату має підземний бункер, який наразі може слугувати громаді міста як цивільна споруда – бомбосховище, адже на Сході країни йде війна.

Начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Юрій Дідковський, підтвердив сказане депутатом, бо нещодавно в присутності Вікторії Васінович та військового комісара Сергія Гладуна побував в середині цього бункера. «Під приміщенням військового комісаріату був командний пункт, пункт управління. Він був там діючий. Але через зміни в природі підійшла вода і він став непридатний до використання. Після того як працівники ЖЕКу №1 почистили вхід я туди спустився і побачив, що на 80-90 сантиметрів він залитий водою. Він не використовувався комісаріатом. Бункер по висоті не дозволяє там знаходитися. Для чого він був побудований – незрозуміло», – переконував присутніх Дідковський.

Зрештою, члени колегії більшістю голосів таки погодилися рекомендувати сесії прийняти рішення «Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою під об’єктами комунальної власності».