Луцьк: затвердили програму підтримки військових

У Луцьку затвердили Комплексну програму підтримки військовослужбовців, призваних на військову службу по мобілізації, членів їхніх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців-мешканців м.Луцька.

Це сталося 25 травня під час сесії Луцькради.

Програму вже не вперше розглядали під час сесії. Водночас депутатів цікавило, чи залучали до розробки програми самих військових та чи вивчали їхні потреби.

«У військовому комісаріаті про програму учора почули вперше», ‒ зазначив Олександр Кравченко. За його словами, доцільніше було б просто перейменувати стару програму, адже армія поступово перетворюється у контрактну.

Міський голова Микола Романюк зазначив, що «буквально щойно» спілкувався із військовим комісаром, який сказав, що ознайомився з програмою.

Проте директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин зазначила, що програму уже кілька разів переробляли та понад місяць тому опублікували на сайті міської ради.

Зокрема документом передбачені безплатний проїзд у транспорті, звільнення від плати за навчання у школах естетичного виховання дітей військовослужбовців, безплатні заняття у закладах комунальної власності, безплатне використання залів для проведення круглих столів та тематичних зустрічей тощо.

Депутат Майя Шостак запропонувала дещо розширити категорії дітей, які можуть претендувати на допомогу, доповнивши програму дітьми, статус батьків яких не встановлений. Мовляв, у міську рад часто звертаються за допомогою родини, батьки яких загинули, але не мають статусу.

Окрім того, до програми включили і сім’ї, членів родин яких призивали не з Луцька, проте родина на момент виникнення обставин та зараз проживає в Луцьку.

Депутати підтримали внесення поправок поправку та програму загалом більшістю.

Нагадаємо, раніше програму підтримки військовослужбовців пропонували розширити, а на виконкомі додатково виділили кошти на певні статті програми. Дещо раніше програму підтримки військових прийняли й на обласному рівні.