Луцьк: депутати вирішили «не обмежувати» благодійників

Депутати Луцькради не підтримали проект рішення про повний облік благодійної допомоги, яку отримують комунальні заклади у вигляді товарів та робіт, та повну заборону руху готівки. Частина депутатів висловила думку, що таким чином благодійників лише відштовхнуть від надання допомоги.

Про це йшлося 25 травня під час сесії міської ради.

Проект рішення «Про порядок та повноту оприбуткування комунальними закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання матеріальних цінностей, робіт та послуг, отриманих від благодійників» до розгляду пропонував депутат Борис Смаль. За його словами, канцелярію чи ремонти за благодійний кошт ніде не записують та не обліковують, а це питання не лише бухгалтерії, а й безпеки. Зошити ж, у які записують благодійну допомогу, ведуть неналежним чином.

У проекті рішення пропонували вести облік благодійної допомоги на основі первинних документів, витрату благодійних коштів здійснювати лише на речі, які відповідають профілю закладу, а також повністю заборонити готівку.

Депутат Смаль зауважив, що на його думку, відповідне рішення не вплине на кількість благодійної допомоги, яку отримуватимуть заклади. Натомість усі товари будуть обліковуватися, і якщо, наприклад, принесуть шкоду дітям чи хворим, то відповідальність нестиме той, хто ці товари передав чи прийняв. Аналогічна ситуація і з послугами.

Обговорення пропозиції затяглося майже на годину.

На питання депутатів, як ставляться батьки до такої пропозиції, Смаль зазначив, що їхні думки розділилися. Пропозицію підтримали 11 навчальних закладів. Проте у проекті рішення не йдеться про утиски прав благодійників, йдеться лише про облік допомоги.

«Якщо у нас є добра воля на те, щоб підтримувати заклади товарами та роботами, то готівку можна й між собою зібрати», ‒ зазначив Смаль. За його словами, практика, коли батьки дають школі гроші з мотивацією «купіть щось» ‒ неправильна. Згідно із пропонованим рішенням, кошти від благодійників можна буде використовувати лише на профільні найнеобхідніші речі, наприклад, книжки для школи.

Натомість депутат Олександр Козлюк зауважив, що таким чином благодійників «виганяють» зі шкіл. Алла Надточій додала, що, до прикладу, у школах кошти використовують батьківські комітети, але аж ніяк не керівники. За її словами, у багатьох закладах медицини та культури, де бували депутати,  їм надавали звіти за використання коштів.

Депутат Тарас Шляхтич додав, що побував минулого тижня на батьківських зборах одного із садочків. Там, мовляв, батьки не підтримали пропозицію про облік. Тому депутат,  посилаючись на думку громади, взагалі попросив зняти проект з порядку денного та доопрацювати.

У свою чергу свободівець Богдан Богонос додав, що питання не вирішиться із прийняттям відповідного рішення. Щоб справи пішли на лад, треба повністю фінансувати заклади із міської казни – лише тоді у закладах перестануть «збирати». Натомість простіше купити замок чи заправити газонокосарку і підшити чек, ніж бігати по банках та шукати акти виконаних робіт.

Зрештою депутати не підтримали рішення – за проголосували лише18 депутатів.

Нагадаємо, попередньо щодо проекту не прийняли рішення на комісії міськради.