Луцьк: депутати не обиратимуть директорів шкіл

Депутати Луцькради вдруге не підтримали проект рішення, згідно із яким директорів шкіл пропонували обирати на конкурсній основі.

За внесення відповідних змін до Положення про управління освіти Луцькради депутати голосували під час сесії 25 травня.

Питання розглядали уже вдруге. Відповідно до запропонованих змін, управління освіти Луцької міської ради мало б призначати та звільняти з посади керівників комунальних навчальних закладів і установ освіти за результатами публічного конкурсного відбору. Конкурс у свою чергу мали б проводити відповідно до Порядку призначення на посаду керівників комунальних навчальних закладів та установ освіти Луцька за погодженням з міським головою.

Депутат Павло Данильчук зазначив, що у Луцьку на конкурсній основі обирають керівників комунальних підприємств, тому доцільно було застосувати її і до директорів шкіл. Таку практику, мовляв, використовують й у інших містах.

«Вже 22 нових директорів у Києві призначили за цим порядком», ‒ зазначив Данильчук. Він підкреслив, що рішення не стосується директорів шкіл, які зараз знаходяться на посадах, а лише тих, яких призначатимуть на вакантні посади.

Натомість депутат Олександр Козлюк зазначив, що конкурсна комісія і так існує. Данильчук відповів, що планують розширити комісію – туди увійдуть представники навчальних закладів, батьківських комітетів міської ради та громадськості.

У свою чергу депутат Алла Надточій зазначила, що комісія має складатися із фахівців, які зможуть гідно оцінити підготовку кандидатів, а не аж ніяк із громадських активістів. Проте депутат Борис Смаль зазначив, що будь-який конкурс ‒ це шлях до здорової конкуренції. Тому він попросив колег «показати приклад» та підтримати пропозицію.

Депутат Наталія Бунда висловила здивування, чому проект, щодо якого нібито дійшли згоди під час минулої сесії, знову винесли на розгляд. За її словами, конкуренція в освіті і так існує, а запропоноване рішення вона назвала «штучним».

Свободівець Микола Федік назвав проект «сирим» та таким, який не дає повної картини, як буде відбуватися у подальшому призначення директорів.

Депутат Євгеній Ткачук взагалі назвав проект таким, який підготований «під вибори» та закликав займатися дійсно вирішенням проблем, а не піаром, а Андрій Козюра закликав колег перестати «кошмарити» директорів шкіл. Він попросив дозволити виступити зі своєю думкою керівникам навчальних закладів, які прийшли на сесію.

Тож, позицію освітян висловив головний освітянин Луцька Олег Гребенюк. За його словами, ніхто не проти конкурсної основи чи порядку, проте вони виступають із позицією відтермінування відповідного рішення. Він пояснив, що щодо комунальних навчальних закладів не прийнято відповідних поправок, адже зараз ряд нормативних актів дублюють один одного. Тому освітяни просять почекати, поки нормативно-правову базу не приведуть до ладу.

Директор школи №25 Віктор Цейко попросив не підтримувати запропоновані зміни – мовляв, зараз немає необхідності його прийняття.

«Це рішення не пройшло експертної оцінки», ‒ зазначив Цейко. Розробники рішення не проаналізували можливих наслідків, досвіду сусідніх держав, де відбулася реформа тощо. Також, за його словами, запропоноване рішення іде в розріз із діючими нормативними актами.

Наприкінці обговорення міський голова звернув увагу на продуктивність освіти – кількість медалістів та загальний рейтинг Луцька по Україні. Тому він попросив освітян не хвилюватися, оскільки він накладе вето на рішення, якщо його таки приймуть. «Якщо треба, то піду в суд», ‒ додав Романюк.

У підсумку депутати не підтримали рішення ‒ «за» проголосували лише 20 обранців громади.