У парку будують новий генделик, у Луцькраді кажуть: документи – в порядку

Уже кілька тижнів поблизу центральної  алеї у парку імені Лесі Українки встановлюють металевий каркас. Аби конструкція трималася, її вже залили бетоном.

Залізяка не могла не викликати цікавості в тутешніх відпочивальників, та з’ясувалося, що нічого особливого на відвідувачів парку культури та відпочинку не чекає. Тут спорудять чергове літнє кафе аж на 20 соток, попри те, що в міській раді твердо вирішили, що заклади харчування та випивання у зеленій зоні пора обмежувати, ‒ йдеться в сюжеті ТРК Аверс.

«Зараз ми все повністю обмежили, але те, що ще було видано в попередні роки, тут, якби за це відповідальність складно нести. Це буде літнє кафе. Тобто, прийшли: столики, сіли, перекусили, випили. І відповідно 30-метрова споруда, в якій буде здійснюватися безпосередньо торгівля. Тобто, там будуть стояти, ну типу як барна стійка, не знаю», ‒ розповідає про майбутнє кафе заступник міського голови Юрій Моклиця.

Сам заступник міського голови проти того, щоб біля «Пташиного гаю» торгували спиртним та смажили шашлик, а замість співу птахів гуркотіла поп-музика. Однак, каже, нічого тут вже не вдієш, адже всі дозволи у підприємця ‒ на руках.

«Краще його взагалі було б тут не робити. Не, але виходимо із ситуації. Є рішення виконкому, ну і підстав скасувати… Ми скасуємо, він через суд його оскаржить. Це безперспективна справа. Ми проводили опитування і далеко там не всі писали, що ми там хочемо, щоб в нас було багато генделиків в парку. Не хочуть цього люди. І я цього не хочу, тому що на є вже достатньо. Давайте ми розвинемо те, що є», ‒ каже Моклиця.

Найцікавіше, що ніякого зиску з того, що харчові заклади в парку з’являються, як гриби після дощу, місто не отримує. Підприємець хазяйнуватиме тут за символічну суму ‒ 150 гривень на місяць за 200 квадратів біля центральної алеї. Це у той час, як в комунального підприємства «Парки та сквери» бракує навіть коштів, щоб покосити траву. Усе скидається на те, що мова йде про потужне лобі з міської ради, яка і розвиває у зеленій зоні ресторанний бізнес.

«Це той самий підприємець, який має торгову точку тут у «Пташиному гаю», і тут є ще кіоск його. Він свого часу активну експансію влаштував у парк. Ну, я не хочу в це втручатися», ‒ каже заступник міського голови.

Таку собі експансію в парку проводить Орися Шеремета. Під час зйомок сюжету жінка саме торгувала на одній із точок поруч. Однак, з невідомих причин залишила відчинений кіоск і кудись зникла.

«Вона до того часу замінювала продавця, але 20 хвили назад десь пішла», ‒ повідомила офіціант із кафе поруч.

Журналісти нагадують, що Орися Шеремета вже ставала героїнею сюжетів. Зокрема, у вересні 2014 року жінка вирішила встановити свій магазин посеред дитячого майданчика у дворі на Гулака-Артемовського. Люди прокинулися від гуркотіння важкої техніки та стіною встали на місці, де планували встановити тимчасову конструкцію. Дійшло до того, що невідомі чоловіки почали жбурляти в них камінням. Однак, обійшлося, бо швидко приїхали правоохоронці.