У Луцьку розповіли, звідки взяти квартири для військових

Аби військовослужбовці, які роками стоять на чергах для отримання житла, дійсно отримали квартири, необхідно пропрацювати комплексну соціальну програму для військовослужбовців.

Про це розповів 24 травня під час прес-конференції в Луцьку нардеп від Волині Ігор Лапін.

За словами депутата, Міжнародний валютний фонд не дає змоги створення нових програм, тож військовослужбовців необхідно «втиснути» у вже існуючі програми. Одним із найгостріших питань є проблема житла не лише для учасників бойових дій, а й для військовослужбовців загалом, адже іноді вони десятки років стоять у чергах і так і не отримують квадратних метрів.

Тож, зараз розглядають можливість внесення військовослужбовців до категорій програми фонду молодіжного будівництва, де 30% фінансує держава, а 70% – люди.

«Ми зараз випрацьовуємо законопроект, згідно з яким хочемо під програму влаштувати й військовослужбовців на умовах 50 на 50 – 50% фінансує держава, 50% військовослужбовець», – зазначив Лапін. Він додав, що держава і так виділяє кошти для будівництва житла для військовослужбовців. Тому, використовуючи цей механізм, можна долучити військових, які на умовах співфінансування отримають можливість мати власне житло.

За словами нардепа, є ще один варіант- надлишкові землі Міноборони «поміняти» на квадратні метри землі для військовослужбовців. До прикладу, Лапін навів військове містечко у Привокзальному районі.

«У Луцьку інвестори готові будувати на цих землях та давати за землю квадратні метри», – додав він. Тож, ринкову вартість землі мали б обміняти на площу житла по собівартості.

«Хай будує той, хто запропонує найкращі умови», – підсумував обранець громади. Однак на шляху стоїть значна забюрократизованість у Міністерстві оборони.

Окрім того, до програми можна було б включити вже збудовані будинки – мовляв, хай би військові вже отримували житло. За словами Лапіна, деякі військовослужбовці, які стояли у черзі на житло, відмовилися від неї за компенсацію. Тому, якщо об’єднати усі ці компоненти – державну програму, житло в обмін на землю та отримані військовими кошти після заняття з черги – створили б перспективу для забезпечення військовослужбовців житлом.

Тож, за задумкою депутата, доцільно було б працювати в цих напрямках та пропрацювати комплексну програму підготовки. Наразі нардеп відстоює можливість включення військових до програми молодіжного будівництва.