Нагорний розповів, про що говорив із Луценком та Матіосом

Волинський правозахисник Василь Нагорний зустрівся із Генпрокурором України Юрієм Луценком та головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом.

Про результати Нагорний написав на своїй сторінці у Facebook.

Допис подаємо без змін:

«Про що домовились на зустрічі з Генеральним прокурором України

Спілкувався з нами, як з рівними, без зверхності і давав виговоритись. Відчувається, що він хоче «розрулити» ситуацію, адже знає з власного досвіду що таке каральна прокурорська система. (Офіційна частина буде в сюжеті на телеканалі «Аверс»)

Отже, про що домовились:

1.Всім бійцям 51 ОМБр, які зараховані в СЗЧ потрібно з’явитись у військову прокуратуру Луцького гарнізону та дати пояснення щодо звинувачень в СЗЧ і що головне (!) щодо дій їхніх командирів, які зарахували їх в списки СЗЧ! Це особисте прохання Генпрокурора і моє також! Крім пояснень, ніяких інших процесуальних рішень приймати поки не будуть! Пообіцяв, що слідчі не будуть керуватись одним лише рапортом командирів при оцінці доказів, а будуть брати до уваги та перевіряти інформацію про те, хто відпускав бійців до дому, хто не надавав направлень на лікування тощо. Ні про які затримання, взяття під варту, домашні арешти, угоди про визнання вини– не може бути й мови!

Увага!!! В кого справи по іншим областям( Івано-Франківськ, Хмельницький, Черкаси) туди їхати не потрібно – достатньо з’явитись в прокуратуру Луцького гарнізону і дати пояснення.

2.Всі кримінальні провадження будуть закриватись:
– Частина за зміною обстановки (наприклад, для тих, хто відбувся Дачним і тут, користуючись вакханалією командування покинув частину ) (зразок клопотання про закриття я дам)
– Частина за відсутністю складу злочину. Не може йти мова про притягнення до кримінальної відповідальності, тих, хто проявив себе на сході як герой, як той же Віктора Котика, а також тих, хто втратив там своє здоров’я…Тобто, Генпрокурор пообіцяв, що відносно кожного бійця буде проводитись справжнє розслідування. .
«Не може держава карати своїх синів, які її захищали» (с) Юрій Луценко

Хлопці, якщо військова прокуратура примушує до визнання вини, або перекручує ваші покази, або відображає їх не повно – дзвоніть до мене, я буду інформувати Генпрокурора про те, що саботуються дані ним доручення і рішення.

Валерій Курстак , щодо бійця, який був під Волновахою поранений і з яким не підписуют контракт , бо він в списках СЗЧ. Я розповів Генпрокурору про нього – хай йде не боячись у військову прокуратуру, треба швиденько справу закрити і хай йде служити за контрактом.

3. По кримінальному провадженню «22 бійців із Запоріжжя». Інформацією Генпрокурор по даній справі вже володіє в повній мірі і розуміє цих бійців. На жаль, більше не можу сказати, так як справа перебуває в суді, щоб не сказали, що я тисну на головуючого в справі. Тому більше розповім приватно.

4. Підняли наші «атошники» й питання про ревізію «липових» убедешників та «нагороджень».

5. Решта питань, які обговорювали, Юрій Луценко попросив не розголошувати, але певен, якщо він реалізує свої плани, якими поділився, то скоро відчуємо зміни, в тому числі кадрові.

6. Ну і на останок, Генпрокурор запевнив, що ніяких переслідувань ініціативної групи по захисту 51 ОМБр не буде, а то чото Матіос запрошував мене на роботу слідчим )))
Можливо, щось забув, то буду дописувати!

Щодо зустрічі з головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом.

Дійсно розмова не склалась. Він іронічно представився нам «катом ЗСУ і добровольчих загонів», а ми, в принципі, не дуже й заперечували))). Сказав, що «мене не любить», на що Юрій Дмитрук відповів – зате ми, атошники, його любимо))) Поцікавився у Вадима Ваврищука, чому інші підрозділи, в тому числі Кіборги «вписується» за 51 ОМБр… Риторику передавати не буду, раз Матіос вважає мене своїм ворогом най буде так, я не відповідатиму. Бог нам суддя!

З конструктиву (не цитати, але суть передаю):

– дійсно відкрито кримінальне провадження по факту масового зачислення бійців 51 ОМБр в СЗЧ, якщо доведуть до логічного завершення, то багато вже засуджених будуть мати шанс на перегляд справ за нововиявленими…
-військова прокуратура, так само як і я шукає документи по 51 ОМБр (книги, журнали повірок, нарядів, чергувань на КПП), яких судячи з усього ніколи й не було
– дійсно в частині робився бардак, командири мінялись по три рази на тиждень, збудуна зараховували бійців в СЗЧ…
Пообіцяв вирішити питання по бійцю тербатальйону «Волинь» Саші Ковальчуку, який був поранений на сході і поки перебував у госпіталі, то підробили контракт (доведено в суді), а зараз відкрили справу по СЗЧ…»

Крім того, Нагорний повідомляє, що поки військова прокуратура розбереться з дорученнями Генерального прокурора України, завтра, 25 травня, відбудеться два судових засідання щодо бійців 51 ОМБр Олександра Хваса та Олександра Корецького. Тож, усіх охочих підтримати, запрошують у Володимир-Волинський міський суд на 11:00.