Лапін розповів, чому голосував за Луценка

Волинський нардеп Ігор Лапін вважає, що Юрій Луценко був єдиним кандидатом на керівника Генеральної прокуратури, який може навести лад у структурі.

Про це він повідомив 24 травня під час прес-конференції у Луцьку.

«Законсервована система, консервна банка із тухлими шпротами», ‒ охарактеризував прокуратуру Лапін. За його словами, кадрову реформу у прокуратурі провалили, тож треба працювати над очищенням системи. «Я бачив, що цю банку може відкрити лише хороший ніж», ‒ провів аналогію Лапін.

За словами нардепа, навіть після Майдану за часів роботи прокурора Махніцького посади купували і продавали. Тому Лапін підтримав Луценка, бо знає, що той готовий до радикальних рішень ‒ звільнення суддів, які садять патріотів. «Я згоден, що має бути юридична освіта», ‒ додав Лапін, але, за його словами, іншого варіанту не було.

Окрім того, кандидатуру Луценка подав Президент та підтримали понад 226 депутатів. Лапін зазначив, що проголосував і з особистих переконань. Мовляв, коли хотіли розформувати «Айдар», Луценко та Андрій Парубій відстоювали бійців, у результаті чого батальйон таки не розформували. «На допиті у прокуратурі під час Майдану Луценко у графі «місце роботи» зазначив: революціонер. Треба було мати стержень, щоб ще при Януковичу таке написати», ‒ підсумував Лапін.

Нардеп додав, що говорив з Луценком про 51-шу і вони дійшли порозуміння, що практику переслідування треба завершувати. За інформацією Лапіна, по 150-ти бійцях вже закрили провадження. «Порушена справа проти керівництва 51-шої бригади», ‒ зазначив нардеп.