У Луцьку депутати не хочуть відлякувати меценатів

Депутати не рекомендуватимуть сесії підтримувати проект рішення,в якому пропонують повний облік благодійної допомоги для комунальних освітніх, медичних, спортивних та культурних закладів.

Про це йшлося 23 травня під час засідання комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму.

На засіданні комісії розглядали проект рішення про повноту прибуткування комунальними закладами охорони здоров’я, соціальної політики , фізичної культури освіти та спорту матеріальних цінностей, робіт та послуг, отриманих від благодійників.

Проект, який пропонує депутат Борис Смаль, презентувала Тетяна Янчук. Вона зазначила, що станом на сьогодні отримання благодійної допомоги для закладів освіти та охорони здоров’я надають на постійній основі. У деяких містах, як от у Володимирі-Волинському, забороняють надавати таку допомогу. Тому у проекті пропонували виключити можливість руху готівки, а меценати повинні були оприбутковувати пожертвування у бухгалтерії. Мовляв, метою прийняття рішення є не заборонити готівку чи благодійність, а облікувати її та витрачати пожертви відповідно до потреб навчального закладу. Тож, пропонували благодійникам самим приходити та оприбутковувати у бухгалтерії внески чи подарунки.

Водночас голова комісії Наталія Бунда зазначила, що якщо школа чи садочок отримує допомогу, то її у будь-якому разі ставлять на баланс. Вона пригадала, як після дня депутата ДЮСШ №2 депутатам надали повний звіт за отриману допомогу – тобто, такі записи і так ведуть.

За її словами, для меценатів навпаки треба спрощувати систему, щоб людей заохотити до меценатства, а не навпаки. Проте доповідач зазначила, що меценатів хочуть навчити, щоб усе було чисто і прозоро.

Водночас депутат Андрій Авраменко зазначив, що таким чином можуть відштовхнути меценатів, які не хочуть «світитися».

У підсумку депутати не підтримали проекту та не рекомендували його розглядати та підтримувати сесії міськради