Любомль: бійцю під час нападу епілепсії не хотіли допомогти через брак грошей

У Територіальному медоб’єднанні Любомльського та Шацького районів не вкололи ліки через те, що його дружина вночі, 19-го травня, забула взяти з собою гроші.

Про це інформує Кордон.

Необхідний препарат коштував 40 гривень. У медзакладі виправдовуються, що жінка сама не звернулася до медперсоналу з проханням посприяти у придбанні препаратів.

Батько двох малолітніх дітей, 36-річний Віктор Климюк, дванадцять місяців відслужив в зоні АТО. Повернувшись у вересні 2015-го року додому, в село Замлиння Любомльського району, у нього почалась «психологічна ломка». З часом вперше проявилась і епілепсія.

Дружина бійця Тетяна Климюк уночі помітила, що чоловік вийшов і довго не повертається до кімнати.

«Коли знайшла його на підлозі, то дуже злякалася. Я раніше не бачила нападів епілепсії в нього. Його всього трусило. Шокована, ледве згадала номер, який потрібно набрати. Швидка з міста приїхала порівняно оперативно – через 20 хвилин. Медсестра оглянула його, виміряла пульс, надала необхідну першочергову медичну допомогу», – пригадує жінка.

Проблеми почалися вже в лікарні. Збираючись на ходу, в стресовому стані жінка забула гаманець. Потрібно було терміново зробити укол. Придбати все необхідне посеред ночі можна лише в аптеці лікарні.

«Аптекарка Галина навідріз відмовилась видавати будь-які ліки без готівки. Навіть, якщо вранці привезуть гроші родичі. Я показую посвідчення атовця, пояснюю, що я працюю на роботі, у мене гроші є! Просто поспіхом забула. Вранці принесу навіть подвійну суму. Але укол треба вже! Хвороба не чекатиме», – додала Тетяна.

За словами жінки, черговий лікар поставився до неї «по-людськи». Мовляв, він особисто пішов просити в аптеці під його відповідальність видати ліки. Навіть йому назустріч спочатку не пішли.  І лише, коли Тетяна почала о 3:00 обдзвонювати всіх знайомих, родичів, волонтерів Любомля, аби попросити підвезти 40 гривень, фармацевт зрештою, таки видали ліки в борг.

Уранці, коли прийшли журналісти, в аптеці вже працювала інша зміна.

Генеральний директор ТМО Любомльського та Шацького районів Володимир Дибель прокоментував ситуацію.

«Насправді вийшло непорозуміння. Жінка просто-напросто не звернулася одразу до медперсоналу. У нас є перелік препаратів, які безоплатно передбачені наказом Міністерства охорони здоров’я при наданні першої медичної допомоги. Йому все це надали. Інше – має придбати кожен пацієнт самостійно.

Аптекар не могла просто так видати препарат. Якщо доставляють пацієнта без грошей, то лікар виписує медикаменти в аптеці на своє ім’я. Жінці одразу потрібно було попросити лікаря взяти медикаменти. Будь-який продавець на людське слово просто так не дасть продукт. Ми перевіримо, чи була некоректною поведінка працівнкиа аптеки стосовно дружини атовця. Наразі, пацієнтові нічого не загрожує, його перевели з неврології у реанімацію. Я візьму ситуацію під контроль», – пообіцяв народний обранець.

Однак, депутат Любомльської районної ради Ірина Устимук запевнила, що коли вона знаходилась на стаціонарі в лікарні, то їй у потрібні моменти продавали препарати по запису  й без поручення лікаря.

«Коли я, перебуваючи кілька днів у лікарні, не мала готівки на придбання ліків, то йшла «записуватися» самостійно. Мені видавали препарати не на суму 40 гривень, а в рази більшу», – запевнила депутат.

Волонтери вирішили провідати пацієнта та принести найнеобхідніше. Коментаря лікаря довелося чекати на сходовій клітці близько двох годин. Очевидно, на медичний персонал у цьому відділенні чимале навантаження. Попри все, Надія Станіславчук таки прийняла одного з відвідувачів на кілька хвилин.

«Зараз він на капельниці, у медикаментозному сні. Днів 5-6 він точно перебуватиме під нашим наглядом. Надалі йому необхідна буде реабілітація в рекреаційно-оздоровлювальному закладі», – повідомила волонтерці Надія Максимівна.