Луцьк: хочуть встановити пам’ятник литовському князю

У Луцьку науковці запропонували встановити пам’ятник князю Вітовту Великому, враховуючи його внесок у євроінтеграційні процеси і важливу роль у розбудові Луцька як європейського міста.

Відповідну резолюцію учасники Міжнародної науково-практичної конферненції “Князь Вітовт: історична постать на тлі епохи” прийняли 20 травня, – пише Конкурент.

Конференція відбулася у рамках святкування з нагоди Дня університету, який традиційно відзначають 19 травня. У ній взяли участь ректори трьох університетів: СНУ імені Лесі Українки – Ігор Коцан, Університету Вітовта Великого – Юозас Аугутіс, Люблінського Католицького Університету Івана Павла ІІ – Антоні Дембінські та чимало науковців.

Тож учасники конференції просять Луцьку міську раду дати дозвіл на встановлення у Луцьку пам’ятника Вітовту Великому.

Науковці пропонують оголосити конкурс на кращий проект такого пам’ятника, залучивши до цього вчених.

Також учасники конференції хочуть започаткувати постійний науковий форум, присвячений дослідженню геополітичних процесів у Центрально-Східній Європі у минулому та в сучасну добу. Крім того, учасники конференції планують розпочати практику впровадження міжнародних грантових програм щодо цієї тематики і створити художній фільм, присвячений добі Вітовта Великого на Волині.