Луцьк: обговорили одностатеві шлюби, розлучення та дискредитацію сім’ї

Під час круглого столу на тему «Сімейна політика України: цілі та завдання» у Луцьку обговорювали питання розлучення, збереження шлюбу та одностатеві стосунки.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Захід відбувся 20 травня.

Народні обранці, представники громадськості, наукової спільноти та релігійних організацій, стурбовані певними негативними тенденціями в сімейній політиці, зібралися в луцькому ЦНАПі, аби обговорити проблеми українських сімей та можливі шляхи їх вирішення.

На початку зустрічі гостей, що з’їхалися до Луцька задля обговорення сімейної політики України, представив модератор круглого столу, директор громадської організації «Територія 2.2» Сергій Шараєвський.

Взявши слово першим, народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність і здоров’я України» Павло Унгурян назвав три найбільші проблеми в сенсі становища сім’ї – молоде покоління, яке вступає у відносини безвідповідально, неповні сім’ї, що несуть у собі і невміння дітей жити у повній сім’ї, а також імпортовані зі Сходу чи Заходу проблеми. Утім, на його переконання, від цих проблем похідними є дуже багато інших. За його словами, 60 % створених в Україні сімей розлучаються.

Експерт із питань сімейної політики та сімейних відносин Президент Всеукраїнського благодійного фонду «Сім’я» Адріан Буковинський розповів, що на державному рівні, а також законодавчо сімейні цінності майже жодним чином не впроваджуються. На його думку, «Державна цільова соціальна програма підтримки сім’ї до 2016 року» майже недієва, і на Волині, як і в будь-якій іншій області, підготовка до подружнього життя практично не здійснюється. Він запевнив, що було б добре запровадити обов’язкову програму підготовки до створення сім’ї.

Журналіст Руслан Кухарчук розповів, що в останній рік–півтора для дискредитації сім’ї та підміни поняття «сім’я» зроблено дуже багато. Для прикладу, один із таких кроків – внесення змін до Конституції. Зокрема, в проекті анонсованих змін Робоча група конституційної комісії підготувала змінену редакцію статті, яка визначає поняття шлюбу та сім’ї. Мовляв, у запропонованих змінах написано: «Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі і сім’ї». Тобто вилучаються слова «чоловік» та «жінка». На його переконання, у такий спосіб здійснюється спроба закласти основу для легалізації одностатевих шлюбів та партнерств.

До речі, кому і чому вигідно пропагувати одностатеві стосунки, розповіла член Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України Ольга Романенко. Вона проаналізувала взаємовплив сімейних цінностей і економічного добробуту.

«Є економічний сенс в тому, щоб переконувати людей жити на самоті. Самотні люди і одностатеві пари можуть більше витрачати. Коли люди розлучаються, то їм, для прикладу, треба вже не один будинок, а два, не один автомобіль – а більше і таке інше», – запевнила Ольга Романенко.

До того ж, за її словами, сімейний бізнес – найбільш успішна форма підприємницької діяльності. Для прикладу, у США понад п’ять мільйонів сімейних компаній створюють понад 57 % ВВП.

Своє бачення сімейних проблем та шляхів їх подолання озвучили і представники місцевої влади – секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко та начальник відділу у справах сім’ї та молоді Олексій Веремійчик.

Зрештою, учасники круглого столу підписати колективне звернення до Президента України, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради, народних депутатів та голів парламентських фракцій. Окрім іншого, у зверненні вимагають зупинити процес внесення змін до Конституції, а також затверджений урядом план дій із реалізації «Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року» у частині легалізації одностатевих партнерств, можливості усиновлення дітей трансґендерними людьми і в частині унормування та популяризації одностатевих сексуальних стосунків як норми.