«Контрольна закупка»: «вдячний покупець», алкоголь та бійка

Громадське формування «Самооборона Волині» спільно з муніципальною поліцією та ВАРом перевірила магазини, аби виявити порушників, які торгують алкоголем після 22:00.

«Контрольна закупка» алкоголю відбулась в ніч на 20 травня.

Соборності: «сьогодні вже не продаємо»

На проспекті Соборності розташований магазин «Гроно». Самооборонівець та журналіст ВАРу намагалися придбати шампанське після 22:00. До них підійшов охоронець і запевнив, «що сьогодні алкоголь уже не продають». На запитання «чому?», хлопець відповів, що саме сьогодні спиртне продаватись не буде.

 Гордіюк: «вдячний покупець»

На вулиці Гордіюк розташований кіоск №88, на який постійно скаржаться мешканці прилеглих будинків. За їхніми словами, там торгують алкоголем у заборонений час. Тож, двоє самооборонівців попросили продати їм живе пиво, за ними ‒ черга охочих купити алкоголь. Продавець зголосилася без вмовлянь.

Проте один із пильних хлопців у черзі помітив камеру, на яку хотіли знімати правопорушення. Він голосно повідомив жінці, щоб та не відпускала товар, бо «вони усе знімають на камеру».

Тітонька різко змінила своє ставлення до «клієнтів» і таки не продала пиво. Муніципальна поліція попередила її про відповідальність за правопорушення.

 Рівненська: «захисник горілки»

Магазин «Продукти», що на Рівненській, має «недобру славу». Муніципали та патрульна поліція частенько відвідують його, адже тут постійно продають алкоголь після 22:00. До слова, кіоск взагалі не повинен працювати після десятої вечора.

Коли активісти та журналісти прибули на місце призначення, то побачили чергу до віконця, де написано «Нічна торгівля». Стали й собі, після 3 осіб, які намагалися купити спиртне. І справді, продавець з легкістю відпустила їм пляшку горілки.

Муніципальна поліція та ГФ «Самооборона» зупинили руку покупця з пляшкою в руці просто у віконці. Продавець відреагувала миттєво – зачинила віконце і вимкнула світло. На прохання відкрити – тиша.

Чоловік, у якого відібрали алкоголь, спочатку пішов від магазину, проте за декілька хвилин повернувся. «Горе-покупець» поводився шумно, намагався «вчити жити» членів громадського формування, на що отримав попередження від самооборонівця Олександра Ніколайчука про відповідальність за порушення громадського порядку.

На місце прибула патрульна поліція. Чоловік відразу став поводитись адекватніше, перепросив за свою поведінку та пішов.

«Патрульні відбирають пояснення у свідків та передають матеріали у міський відділ. Також подаємо рапорт та просимо повідомити, яких заходів було вжито щодо продавця алкоголю», ‒ розповідає рядовий патрульної поліції Тарас Шендюх.

 Відродження: «чесний продавець»

На вулиці Відродження активісти знову ж таки спробували купити пиво, але отримали різко негативну відповідь. Продавець повідомила, що відпускати алкоголь після 22:00 не має права.

Захарова: «бійка»

На вулиці Захарова в магазині «Продукти» ‒ ажіотаж. Тут зібралась компанія з 20 людей, щоб придбати випивку. Активісти стали в чергу за ними, потім підійшли до віконця, аби купити пиво та шампанське. Продавець продала, факт зафіксувала муніципальна поліція, ‒ склали протокол.

У цей час компанія молодиків галасує та лається. Коли ж хлопці побачили, що алкоголь їм сьогодні «не світить», почали поводитись агресивно ‒ обзивати та штовхати активістів. На прохання заспокоїтись любителі нічного алкоголю не відреагували.

Один хлопець із компанії особливо бешкетує, постійно штовхаючи активіста Сергія Рижкова. На прохання надати документи молодик погоджується, навіть готовий їхати у відділок поліції, проте згадує, що документи в нього вдома. Тож, самооборонівці Олександр Ніколайчук та Сергій Рижков провели його, аби таки подивитися на посвідчення особи.

Хлопець виніс паспорт, проте почав «махати кулаками» та кричати, що «нікуди і ні з ким він не поїде». На підмогу йому «підтяглися» товариші. Після невеликої сутички молодики розбіглися.

У результаті ‒ у Рижкова розсічена брова, на місце події приїхали патрульні та швидка. Активісту надали першу медичну допомогу.

Одного із учасників конфлікту затримали, а хлопця, який вдарив самооборонцівця, розшукує поліція.