Родичі померлого у Володимирі бійця не вірять у його самогубство

Родичі солдата-строковика Назара Баценка, якого нещодавно знайшли повішеним у військовій частині Володимира-Волинського, відкидають версію про самогубство.

Про це інформують Надзвичайні новини.

Тіло 25-річного солдата Назара Баценка виявив його колега в понеділок по обіді. Він висів у петлі на сходовому майданчику. У ноутбуці хлопця знайшли передсмертну записку: «Сам жити не вмію і вже не навчуся – надто пізно. Не хочу бути рабом ідіотів, принижуватись перед дибілами. Статутом тут і не пахне».

Рідний брат померлого Роман  за освітою лікар-ветеринар. Він разом із ще одним братом та батьком Назара приїхали у Володимир-Волинський вранці наступного дня. Чоловіки вимагали показати тіло перед розтином, однак слідчий відмовив їм у цьому. Побачивши фото мертвого брата, Роман засумнівався у тому, що він скоїв самогубство.

«Я побачив  странгуляційну борозну висхідну (вм’ятина, яка залишається від тиску петлі на шиї, – ред.) – характерна ознака. Крім того мене збентежило, що колір тіла був такий самий, як інших покровів, інших частин тіла, тобто при механічній асфіксії досить характерна ознака – це синюшність шкіри обличчя. Цього не було», – переконує чоловік.

Мати Тетяна Володимирівна також не вірить у версію самогубства. Жінка шукає порятунок від розпачу у Біблії, мовляв, так часто робив і сам Назара, бо зростав глибоко віруючою людиною.

За словами друзів, Назар їм час від часу розповідав про свого начальника з комплексом «великого начальника». Замість того, аби навчатися воєнній справі, хлопця, іби секретарку змушували готувати каву. Його це страшенно дратувало. Однак, суїцидальних настроїв за Назаром не помічали.

Офіційно боєць був закріплений за 14-ою окремою механізованою бригадою, утім ще у вересні його відкомандирували служити до відділення військової контррозвідки СБУ, де він «підмітав підлого», як виявилося неофіційно, бо в СБУ від такого солдата відхрестилися, а у Збройних силах не стали коментувати цю інформацію.

Нині за фактом смерті військового відкрили кримінальне провадження. Тіло знаходиться у морзі Бучі Київської області, де жив Назар, утім родичі поки не поспішають ховати хлопця і наполягають на незалежній експертизі і вже написали заяву у Генпрокуратуру з вимогою розслідувати справу.

Нагадаємо, що командир військової частини Микола Андрощук припускає, що хлопець наклав на себе руки після прочитання філософських книг Ніцше.