Підприємству Волиньради дали дозвіл на розробку бурштину

Депутати Волиньради погодили комунальному підприємству «Волиньприродресурс» надання у користування 20 тисяч гектарів землі для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки покладів бурштину ділянок Маневицького району.

Таке рішення прийняли під час сесії у четвер, 19 травня.

Відповідний проект рішення вніс депутат Ігор Лех.

Голова Волиньради Ігор Палиця зазначив, що поки держава не рухається у напрямку легалізації видобутку бурштину, треба вирішувати це питання принаймні на місцевому рівні. «Приїдуть копачі з інших областей, і ми матимем нову проблему», – припустив Палиця. За його словами, якщо чекатимуть, поки рішення прийме держава, можна позбутися серйозної статті наповнення бюджету того, чим можна наповнити бюджет.

«Ми сьогодні з вами маємо шанс наповнити наше підприємство природними ресурсами… щоб не Київ розподіляв, яка фірма має право видобувати…», – сказав Палиця. Він зазначив, що був ініціатором створення цього підприємства, щоб залишати гроші на Волині. За його словами, підприємство буде займатися розробкою родовищ не лише бурштину, а й сапропелю, фосфатів тощо.

Як стверджує Палиця, контролюватиме підприємство громада, а сьогодні – лише перший декларативний крок, потім очільники області будуть добиватися у Києві можливості отримання дозволів не лише для державних підприємств, а й для комунальних. У перспективі частину доходу буде отримувати КП «Волиньпродресурс», з яких половина піде в обласний бюджет, а решту поділять між районною та сільською громадою.

«Щоб зиск мала місцева громада», – зазначив Палиця. Питання викликало тривале обговорення серед депутатів.

Проте депутат Костянтин Зінчук зазначив, що добре було б перед голосуванням поглянути статут та все, про що говорив Палиця «на папері».

Депутат Борис Бабійчук зазначив, що просив розробити статут підприємства, проте й досі його не бачив. Натомість депутати заперечили, мовляв, статут був і його навіть затвердила екологічна комісія, коли Бабійчука не було на засіданні.

Депутат Валентина Кирда сумнівалася у тому, що проект рішення потрібно підтримати. За її словами, закон про бурштин поки перебуває на розгляді і у профільному комітеті, та він не буде прийнятий без політичної волі керівництва держави.

Також, додала вона, немає погодження з громадою району. Депутат запропонувала Палиці та голова ОДА Володимиру Гунчику спільно із депутатами організувати зустріч із громадою. Інші депутати говорили загальними фразами про те, що треба вже «щось робити» із ситуацією навколо бурштину.

Висловитися хотів й представник маневицької районної влади, проте йому не надали слова.

У підсумку рішення прийняли – свої голоси «за» віддали 38 депутатів.