На Волині затвердили обласну програму підтримки бійців

Волиньрада з третього разу підтримала Регіональну програму підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей на 2016 рік.

Рішення прийняли 19 травня під час сесії облради.

Нагадаємо, вже двічі з попередніх сесій програму відправляли на доопрацювання. У рамках програми передбачене вирішення невідкладних питань матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування військовослужбовців та всіх, хто захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Метою програми є вирішення невідкладних питань матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування бійців, які брали участь в АТО, та здійснення конкретних заходів, спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, забезпечення підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, а також соціально-правової, трудової та медичної реабілітації, інформаційна підтримка та допомога у створенні громадських організацій.

Серед завдань програми визначили ведення реєстру демобілізованих учасників антитерористичної операції та їхніх сімей, соціальний супровід сімей загиблих, зниклих безвісти, полонених учасників антитерористичної операції, забезпечення медичними оглядами та реабілітацією.

Займатимуться також сприянням у працевлаштуванні та зайнятості, забезпеченням соціальними гарантіями, створенням належних умов перебування демобілізованих учасників антитерористичної операції у медичних закладах.

Серед запланованого ‒ сприяння участі демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей у громадському житті та забезпечення інформаційного супроводу.

Фінансування заходів здійснюватиметься за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, із залученням інших, не заборонених законодавством, джерел фінансування.