На Волині учням влаштували військове таборування

У Турійському районі підлітки взяли участь у Фестивалі фізичної культури та військово-патріотичного виховання.

Про це інформує Володимир Скоростецький у Facebook.

Впродовж чотирьох днів на у селі Соловичі Турійського району тривав ХІ обласний Фестиваль фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Участь у ньому взяли близько 400 школярів з усієї області, облаштувавши великий наметовий табір на березі озера Величі.

У рамках заходу організували обласні змагання фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу школярів України «Козацький гарт» та обласний етап дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл».

Фестиваль відкрили урочистим парадом команд, після чого учасники вшанували пам’ять Героїв, які полягли за незалежність України та привітали ветеранів української повстанської армії та учасників антитерористичної операції, які приїхали на відкриття.

Окрім представників обласної влади у гості до дітей завітали представники громадських організацій та військовослужбовці: заступник комісара по роботі із особовим складом Волинського обласного військового комісаріату Ігор Підлісний, солдати та офіцери 14-ї окремої механізованої бригади, голова Соловичівської сільської ради Ярослав Кашуба, який побував у зоні АТО і тривалий час виконував обов’язки командира батальйону «Світязь» та інші.

За словами голови штабу Фестивалю Леоніда Толстіхіна, завдяки змаганням школярі навчаться самоорганізації, виживати у природних умовах, облаштовувати свій побут, надавати першу медичну допомогу та як правильно діяти в екстремальних ситуаціях.

Після урочистостей присутнім показали реконструкцію бою Другої світової війни між підрозділами УПА та Вермахту за участю військово-патріотичних клубів Волині, Львівщини та Київщини. Під час бою використовувалась зброя та обмундирування того часу. Керівник Волинської молодіжної організації «Школа козацького гарту» Олександр Середюк презентував виступи своїх вихованців. Крім того, у таборі Фестивалю проводились виставки військової техніки та зброї, яку організували бійці 14-ї окремої механізованої бригади та фахівці обласної філії Національного військово-історичного музею України. Зброю можна було не лише оглянути – солдати бригади навчали охочих нею користуватися.

Випробування у військово-спортивній патріотичній грі «Сокіл» («Джура») складались із 11 видів: стройової підготовки, змагань на «смузі перешкод», стрільби із пневматичних гвинтівок, військово-спортивних ігор «Пластун», «Відун», «Рятівник», перетягування линви та конкурсів – таборування, «Ватра у колі друзів», звітів виконання завдань «Добре діло».

У загальному підсумку перемогу виборола команда ЗОШ І-ІІІ ступенів з села Гірка Полонка Луцького району, яка змістила постійних лідерів цих змагань – команду Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на ІІ місце.

Переможці у кожному виді змагань отримали грамоти, дипломи та кубки. Тепер попереду у них – участь у Всеукраїнських заходах, де вони будуть захищати честь Волині.