На маневицьких дітях хочуть відмити гроші, ‒ Пирожик

На тендерах із харчування для дітей-чорнобильців у Маневицькому, Камінь-Каширському та Любешівському районах намагаються відмити мільйони гривень.

Про це 19 травня під час оголошення запиту до прокурора області заявив заступник голови Волиньради Олександр Пирожик.

Він розповів, що до нього звернулися представники Маневицької райспоживспілки та розповіли, що через тіньові схеми намагаються відмити кошти на тендерах з харчування для дітей-чорнобильців. На Маневицький, Камінь-Каширський та Любешівський райони на ці потреби виділили 96 мільйонів гривень.

За словами Пирожика, у деяких районах намагатимуться «відмити» до 20-ти мільйонів. Схема відбувається через реєстрацію на тендері трьох пов’язаних між собою фірм. Одна з них пропонує найнижчу ціну та виграє тендер. Після перемоги «найдешевшу» фірму знімають з тендеру. Таким чином, пропозицію отримує наступна за ціною фірма, тож тут основне завдання забрати інші фірми.

«Волиняни пропонують 19 мільйонів, заїжджі ‒ 26. У інших районах така сама ситуація», ‒ сказав Пирожик.

За його словами, у Маневицькому районі окрім місцевої фірми зареєструвалися три київські. Є припущення, що у результаті махінацій переможцем стане «Транслогітсік». За словами Пирожика, за спиною цієї фірми стоять «донецькі». Тому він попросив правоохоронців розібратися, поки є ще можливість вплинути на ситуацію.

Колеги підтримали запит Пирожика.