Луцькі євреї поскаржилися на зневагу до їхніх святинь

Іудейська ортодоксальна релігійна громада Луцька поскаржилася на зневагу до історичної пам’яті євреїв, яку, як стверджують у громаді, демонструють у міській раді.

Про це інформує Volyntimes.

Відповідне зверненням за підписом голови правління громади Мойше Меїра Матусовського (Ашортія З.М.) скерували до голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика і голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці.

Зокрема, представники громади називають ганебним використання приміщення Великої хоральної синагоги, що на вулиці Данила Галицького в Луцьку, як спортивний зал. Скаржаться автори звернення й на поганий стан колишньої Галицької синагоги, на будівництво на місці святої землі колишньої синагоги «Асіра», в зоні заповідника міста Луцька (Д. Галицького, 21).

Звертають у громаді й увагу на те, що на місці залишків довоєнної синагоги «Олицький Бесгамедрaш» на вул. Б. Хмельницького занедбано приміщення, яке в попередні роки було перероблене під кінотеатр.

“Ганебно знищуються останки поховань на колишніх єврейських цвинтарях міста, де безконтрольно ведуться роботи. Зараз планується забудова на місці єврейського цвинтаря на вул. Богдана Хмельницького. Острівки єврейської історії міста Луцька безслідно зникають в нас на очах. Майже повністю відсутня меморіалізація великої єврейської історії міста, яку просто замовчують”, – кажуть автори звернення.

Крім того вони заявили ніби немає жодного реагування на ці всі факти посадових осіб відділу охорони культурної спадщини міста Луцька, державних посадовців управління культури ОДА і Луцького державного заповідника теж самоусунулись від своїх обов’язків.