Депутати відклали питання про надра через київську «прописку» фірми

Депутати Волиньради перенесли розгляд питання щодо надання ПАТ «Укргазвидобування» у користування ділянок для розробки нафто- і газоносних надр через київську реєстрацію підприємства.

Відповідне рішення прийняли 19 травня.

Депутат Василь Столяр розповів, що підприємство сплатило 128 мільйонів гривень до бюджету, але лише 800 тисяч гривень пішло в обласний. Загальний же річний оборот фірми ‒ 1 мільйон 200 тисяч доларів.

За період з 2015 року за те, що підприємство видобувало газ у Локачинському районі, сплатило велику кількість податків у Києві, оскільки там воно зареєстроване. Тому заступник голови облради Роман Карпюк наголосив, що не можна надавати дозволів підприємствам, поки ті не відкриють філій в області, щоб наповнювати таким чином бюджет Волині.

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик запропонував внести поправку та пункт про реєстрацію підприємства у Волинській області. Тож, питання зняли із розгляду те перенесли на наступну сесію, щоб дати час зареєструвати філію на території області.

Лише після цього депутати розглянуть можливість надання у користування ділянок площами, 147, 2 квадратні кілометри та 71, 2 квадратні кілометри для геологорозвідки та промислового видобування копалин.