Через гроші для профтехосвіти можуть зняти мера Нововолинська

Голова Волиньради Ігор Палиця заявив, що якщо до кінця наступного тижня не виплатять боргу працівникам Нововолинського вищого професійного училища, Нововолинськ може розраховувати на нового міського голову.

Таку заяву він зробив 19 травня під час сесії Волиньради.

Обговорення щодо ВПУ тривало понад півгодини. Повідомили, що заклад зареєстрований у Нововолинську, проте зараз іде мова про перенесення його у село Будятичі Іваничівського району. «Заяву на перереєстрацію написали ще у березні», ‒ повідомила директор училища Валентина Приступа. За її словами, вчора на бюджетній комісії дали дозвіл на перереєстрацію вищого професійного училища.

Приступа повідомила, що для того, щоб училище змогло працювати, потрібно виділити 6,8 мільйона гривень на фінансування. Тож зараз борг становить понад 2,5 мільйона гривень. Училищу вже погрожують відключенням світла та газу, тому представники змушені будуть іти до суду. Директор училища попросила дати змогу навчальному закладу далі працювати.

Заступник міського голови Нововолинська Володимир Рожелюк зазначив, що міська влада закон не порушує, бо якщо училища за межами міста, то їх мають фінансувати за кошти області. Заступник обласного прокурора Олександр Воробій заперечив та запевнив, що оскільки воно у межах області, то й фінансувати має місто. Він повідомив, що Нововолинський міськвідділ розпочав досудове розслідування щодо халатного ставлення, прокуратура взяла процес на контроль.

«Якщо у найближчий час це питання не вирішать, то будуть прийняті законні адекватні міри», ‒ сказав Воробій.

За його словами, факт порушення закону існує, бо фінансувати ВПУ має таки бюджет Нововолинська, тож міська рада порушує свої зобов’язання.

Голова облради Ігор Палиця зазначив, що податки училище платять місту, і воно зареєстроване в місті, тому повинне фінансуватися з бюджету міста. Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик звернув увагу, що така проблема ‒ лише в Нововолинську. З обласного бюджету немає можливості фінансувати заклад. Тому він звернув увагу, що питаннями перереєстрації також має займатися нововолинська міська рада.

Наприкінці викладач ВПУ Євген Кліндухов попросив більше не дозволяти меру Нововолинська Віктору Сапожнікову «знущатися із колективу та студентів». Він наголосив на необхідності адекватної правової оцінки дій мера.

«Шановні депутати, це вже має бути порушена кримінальна справа», ‒ вважає Кліндухов.

У підсумку Палиця попросив прокуратуру протягом наступного тижня розібратися у ситуації. Нововолинській міськраді дали час до наступного четверга призначити сесію міськради та ініціювати відставку Сапожнікова, якщо до середи питання боргу не вирішать.

Палиця наголосив, що якщо ситуація не зміниться, то приймуть кадрові рішення з щодо голови Нововолинська. За його словами, або до кінця наступного тижня училище отримає гроші, або Нововолинськ отримає нового мера.