Волинь: 34% установ звітують про бюджетні гроші в Інтернеті

Уже третина волинських державних установ відкрили кабінети на сайті Є-data, де зобов’язані звітувати про використання бюджетних коштів.

Про це повідомила команда проекту Є-data.

На Волині вже зареєстрували 785 кабінетів розпорядників та одержувачів коштів, які, відповідно до закону, зобов’язані оприлюднювати інформацію про використання бюджетних коштів на відкритому порталі Є-data.

Цікава динаміка: за січень-березень було зареєстровано 151 кабінет (за 3 місяці). З моменту старту пілотної навчальної програми для державних службовців, де консультанти проекту Є-data навчають оприлюднювати інформацію на порталі та ознайомлюють з особливостями нормативно-правової бази – за 1 місяць було зареєстровано 114 кабінетів.

«Таким чином процент реєстрації з 29% на початку програми вже збільшився до 34% (+5%). Два райони, в яких ми проводили тренінги, показали +12% (Горохівський) та +14% (Локачинський) реєстрації після тренінгу. Окремо ще один район показав +13% (Любомльський) реєстрації», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що команда Є-data, яка є розробником порталу, також навчає розпорядників та одержувачів коштів як оприлюднювати інформацію на порталі, а громадськість та журналістів – як користуватися відкритими даними і використовувати в аналітиці та в журналістських розслідуваннях. На цей час зусиллями консультантів проекту проведено понад 80 семінарів і тренінгів. На Волині тренінги були проведені спільно з Департаментом фінансів області, Фондом східна Європа, Асоціацією міст.

волинь 16.05.2016