У Луцьку вшанували депортованих кримських татарів

У Луцьку відбувся мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Про це інформує «Вголос».

Так, представники кримськотатарського народу, влади, громадських організації, небайдужі лучани вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій, що на Замковій площі.

«Історія України дійсно вкраплена багатьма трагічними подіями. Однією з них є саме депортація кримських татар. На жаль, історія і нині повторюється, але знаємо та впевнені, що вони є українцями, тому ми повинні їм допомогти, зрозуміти, підтримати. Кримські татари є жителями Луцька, зокрема, і, на мою думку, спільними зусиллями ми дійсно зможемо популяризувати їхню культуру», – зазначив заступник мера Луцька Андрій Киця.

Він анонсував, що найближчим часом спільно з представниками кримськотатарського народу в Луцьку планують організувати фестиваль культури кримських татар.

«18 травня 1944 року – страшна трагедія в історії мого народу, це депортація і геноцид. У час цієї депортації загинула майже половина населення кримськотатарського народу. Але ми вистояли і не втратили свою самобутність, на що сподівалася радянська влада, повернулися на свою історичну батьківщину. Нині знову нависла загроза над моїм народом. Крим окуповано, і там єдина група, котра не визнає анексію, – кримські татари. За це їх знову репресують: проводять обшуки в домівках, школах, мечетях, допитують та викрадають активістів, членів Меджлісу, кидають за ґрати через сфабриковані справи, забороняють усі ЗМІ кримськотатарського народу. Якщо ми говоритимемо всі з позиції громадянина України, то вистоїмо і переможемо в цій війні», – наголосив голова громадської організації «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов.

Насамкінець він прочитав суру з Корану в пам’ять про всіх загиблих під час депортації у 1944 році.