У Луцьку додали грошей на потреби атошників

Члени виконкому Луцької міськради підтримали внесення змін до комплексної програми підтримки мобілізованих та сімей – таким чином, з бюджету додатково виділять 191 тисячу 600 гривень.

Відповідне рішення прийняли 18 травня під час засідання виконкому.

Виконувач обов’язків директора департаменту соціальної політики Ірина Дехтяр повідомила, що в рамках Програми підтримки військовослужбовців, призваних на військову службу за мобілізацією, членів їхніх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців цьогоріч виділено 5 мільйонів 444 тисячі гривень. Але для актуалізації програми та на статті у рамках оновленої, комплексної програми необхідно додатково виділити 191 тисячу 600 гривень. Більшість коштів передбачено на галузь охорони здоров’я, а саме ‒ зубне протезування.

Програму сформували у департаменті соціальної політики на підставі пропозицій виконавчих органів міської ради.

Під час обговорення розгорілися дебати навколо редакції пункту щодо коштів на харчування дітей військовослужбовців – мовляв, не всі мобілізовані служать в АТО, тому, можливо, недоцільно вносити їх у цю програму.

У підсумку вирішили, що «годуватимуть» безплатно дітей, батьки яких призвані за мобілізацією. Пільгами користуватимуться діти батьків, які були в АТО, тож, підставою буде довідка від Луцького військового комісаріату, які надаватимуть в управління освіти.

Натомість контрактників до програми не включили, оскільки враховуватимуть лише тих, хто був мобілізований, а згодом підписав контракт. Натомість включені статті про виплату 5000 тисяч гривень тим, хто пішов служити по контракту у 2014-2015 роках.

У підсумку 17 членів виконкому проголосували «за» поправку.

Нагадаємо, як саме розширити програму та зробити її комплексною, запропонували під час засідання бюджетної комісії.