Луцьк: на автостанції погрожують міськраді судом

У Луцькій міськраді розробили детальний план території, прилеглої до АС №1. Але до впорядкування території – дуже далеко.

Про це йшлося під час засідання міськвиконкому сьогодні, 18 травня, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Головний художник міста Ярослав Матвіїв розповів, що дирекція автостанції цього року відмовилася продовжувати договір оренди землі, оскільки міська рада не дає в оренду всю територію.

Але річ у тім, що на частині території – приватна нерухомість і декілька ділянок, рішенням суду відчуджені.

А поки що на території автостанції стоять встановлені майже 15 років тому торгові кіоски. З тих пір двічі змінювалося українське законодавство, та розташування цих кіосків не приведене у відповідність законам. Ці кіоски стоять на мережах, неодноразово їхнім власникам видавали приписи, та реакції не було. Прокуратура міста, здійснюючи нагляд за дотриманням містобудівного законодавства, вже надіслала припис в управління архітектури. Воно, своєю чергою, подало пропозицію про знесення цих кіосків, розповідав свого часу головний архітектор міста Леонід Герасимюк. Але до знесення так і не дійшло.

Самі ж кіоски вже довгий час не ремонтуються, не оновлюються і більшість з них мають непривабливий вигляд. Та на підприємців, кажуть в міській раді, немає управи.

Урешті, в міськраді розробили детальний план цієї території, в якому визначені майбутні реконструкції автостанції, схема організації руху та розташування тимчасових споруд, яких має бути, згідно з документом, менше, аніж є зараз.

Цей план готували більше двох місяців, каже Ярослав Матвіїв, всі терміни, які передбачені законодавством, додає він, – витримані.

Але деякі з суб’єктів господарювання та дирекція автостанції погрожують судитися з міськрадою, стверджуючи, що вона чинить незаконно, розробляючи детальний план території. Щоправда і продовжувати оренду автостанція теж не поспішає.

dodatok_0