У Луцьку хочуть повернути витверезник

Більшість усіх порушень в Луцьку трапляється з людьми, які перебувають напідпитку. Втім, поліцейські можуть їх затримувати лише на деякий час, а згодом, через відсутність витверезника, правопорушників доводиться відпускати.

Про це йшлося під час прес-конференції в управлінні охорони здоров’я ОДА спільно з представниками патрульної поліції сьогодні, 17 травня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

В Управлінні патрульної поліції Луцька проаналізували, що 99% випадків побутових сварок, на які викликали патрульних, виникали через вживання алкоголю. Таких викликів правоохоронці отримали 1200. Окрім того, понад 350 водіїв затримали напідпитку. Поліцейські зауважують, що понад 90% усіх правопорушень відбуваються у нічних час та у святкові дні.

Зваживши на таку ситуацію, наголошують патрульні, в Луцьку необхідно відкрити витверезник.

«У місті потрібен витверезник. Адже коли ми затримуємо порушника та привозимо у відділок, там складають протокол і відпускають його. А за цей час людина ще не протверезіла й йде далі порушувати порядок. Бувало таке, що водіїв напідпитку ми двічі за вечір затримували», ‒ пояснює інспектор патрульної поліції Олександр Мартинюк.

Нагадаємо, витверезники в Україні закрили ще в 1999 році, мотивуючи це тим, що такі заклади порушують права людини.

Зі слів головного лікаря КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олега Куца, в Луцьку вже націлювалися створити витверезник, втім, коштів не знайшли.

«Кілька років тому в Луцькій міській раді пропонували створити витверезник, навіть підготували відповідний проект рішення, втім, коштів не знайшли. Наголошую, що коли такий витверезник робити, то обов’язково там повинен бути медик, бо ж від алкоголю загострюються хронічні хвороби людей і можуть виникати дуже неприємні ситуації», ‒ розповів Куц.