Ми будемо літати ще більше, ‒ військові про польоти над Луцьком

На військовому аеродромі у Луцьку літаки літають вночі, аби добре підготувати пілотів для роботи у темну пору доби, адже саме у цей час система протиповітряної оборони ворога є вразливішою.

Про це 17 травня під час оперативної наради у міського голови повідомив генерал-майор Олексій Котов.

Він нагадав, що значний вплив у бойових діях несе бойова авіація, бо вона у декілька разів ефективніша, ніж піхота. Тож командування прийняло рішення використовувати аеродрому Луцьку як аеродром розосередження. Окрім того, неподалік знаходиться полігон Поворськ, де готують бійців.

«Перебазування підтвердило ці розрахунки – ми вдвічі менше авіагазу витрачаємо», ‒ додав Котов та вибачився, що літають уночі.

За його словами, система протиповітряної оборони суперника ефективніша вдень, а літаки СУ-24 можуть виконувати завдання без видимості цілі, адже користуються складним радіолокаційним обладнанням. Тож зараз працюють вночі, щоб добре підготувати екіпажі.

«Люди ставляться з інтересом до цього питання. Раніше такого не було, щоб аеродром оточували, як у цирку чи театрі», ‒ зазначив Котов.

Він попросив не ставити транспортні засоби та не знаходитися поблизу злітно-посадкової смуги, адже це може бути небезпечно. Командир 7-ої авіаційної бригади Микола Коваленко також вибачився за незручності, які приносить авіація. «Ми будемо літати ще більше. Та заважати ще більше… Ми змушені берегти державні гроші, вони дуже великі. Чим більше ми літаємо на цьому аеродромі, тим більше ми бережемо», ‒ додав Коваленко.