Греки будують газопровід в обхід Росії

У Салоніках офіційно розпочалося будівництво Трансадріатичного газогону, котрий повинен посилити енергетичну безпеку Європи.

Про це передає УНН із посиланням на “Польське радіо”.

У врочистості взяли участь, зокрема, комісар ЄС з питань енергетичного союзу Марош Шевчович, прем’єр Греції Алексіс Ціпрас.

“Новий газогін з Азербайджану до Європи — це політична проблема Росії”, — вважає Войцех Шевко з Національного центру стратегічних досліджень.

“Це спроба зменшити доходи Росії, а у зв’язку з цим — зменшити російську здатність інвестувати та купувати зброю. Тому в цьому контексті такі ініціативи мають непересічне значення. Але якщо говорити про те, що Європа буде більш незалежною в енергетичному плані, то варто пам’ятати, що Європа залежна передусім від постачання нафти, а газ, як енергетична сировина, відіграє другорядну роль”, — додав він.

Нагадаємо, Трансадріатичний газогін — це європейський фрагмент так званого Південного газового коридору. Він пролягатиме через територію Греції, Албанії та Італії. Починаючи від 2019-2020 роках газогоном буде постачатися блакитне паливо з Азербайджану до Європи. Передбачувана потужність газопроводу — 10 мільярдів кубометрів на рік, з можливістю збільшення пропускної здатності до 20 мільярдів.