За кулісами «Гармидеру»: як актори готуються до вистави

В районному будинку культури – гамірно. Актори театру «Гармидер» зібралися на підготовку до вистави «Сенат шаленців».

Захід відбувся 15 травня.

Як правило, театрали приходять за 4 години до початку вистави. Акторам потрібно підготувати сцену, декорації та костюми. «Гармидерівці» все роблять своїми руками, адже спонсорів та найманих робітників не мають. До слова, заробітну плату теж не отримують.
«На власних ініціативах і любові до театру можна гори звернути», – жартують вони.

Після підготовки сцени митці займаються звуком та світлом. Відповідальна людина за світло та звук – теж актор театру. Традиційно цим займається не задіяний у виставі артист. Цього разу така робота дісталася Аллі Доманській. Окрім цього дівчина також є костюмером, практично усі костюми акторів – її витвори.

Перед виходом на сцену актори обов’язково повинні розминатися. Легке фізичне навантаження дозволяє їм перебороти скутість та розкритися перед глядачами. Також перед виступом театрали практикують різноманітні вправи та скоромовки. Далі відбувається «прогон» вистави – репетиція окремих сцен чи діалогів. Режисер Руслана Порицька виправляє помилки та дає останні настанови.

За годину до вистави актори відпочивають і морально налаштовуються на сцену, перевіряють чи все готово до виступу, повторюють ролі. До слова, дехто з «гармидерівців» перед виходом на сцену любить побути на самоті.

Як розповіли актори, у «Гармидеру» є свої секретні способи налаштуватися на гру, які відомі тільки їм.

«Найстрашніше – це останні 5 хвилин перед виходом на сцену. Але як тільки ти робиш перший крок, розумієш, що ось воно твоє щастя. І ти вже почуваєш себе, як риба у воді», – розповіла актриса театру Ольга Валянік.