Волинським атошникам пропонують безплатну допомогу юриста

Учасники бойових дій з Волині, серед яких ‒ учасники АТО із відповідним статусом та члени сімей загиблих зможуть отримати безплатну допомогу юриста.

Про це йдеться в повідомленні Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Так, Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено надання людині безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. До первинної правової допомоги належать забезпечення доступу до правової інформації; надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги. Первинна допомога надається через органи місцевого самоврядування.

Щодо безплатної вторинної правової допомоги, то її, на відміну від первинної, в рамках сьогодення мають право отримувати лише деякі категорії осіб, визначені законом, з урахуванням двох критеріїв – критерію малозабезпеченості та належності до тих категорій осіб, для яких законами вже закріплено право на безоплатну правову допомогу.

Вторинна правова допомога надає такі види правових послуг: захист від обвинувачення, здійснення представництва інтересів осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру. Таку допомогу надають утворені за рішенням Міністерства юстиції центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зокрема, у Волинській області з 1 липня 2015 року відкрили двері 3 місцеві центри ‒ у Ковелі, Володимирі-Волинському та Луцьку. Зокрема Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги обслуговує жителів Луцького, Ківерцівського, Рожищенського районів та власне Луцьк.

Луцький МЦ забезпечує доступ до безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для соціально незахищених категорій громадян:

  • малозабезпечених (осіб, чий середній місячний сукупний сімейний дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів);
  • інвалідів, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, обсягом менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
  • учасників бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих),
  • дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування,
  • біженців та ін.

Крім того, безоплатна правова допомога надається постраждалим і свідкам в кримінальних провадженнях.

Звернення до центру можна направити через Укрпошту, а також через Інтернет, проте варто зауважити, що звернення має бути обов’язково підписане і до нього доданий повний комплект документів (копій), визначених Наказом Координаційного центру № 160 від 26.06.2015р. для кожної категорії. Також у зверненні має бути вказаний номер телефону, за яким в подальшому можна буде контактувати з клієнтом для отримання додаткової інформації.

«Варто звернути увагу на те, що робота Луцького місцевого центру спрямована насамперед на задоволення потреб клієнта, а тому адвокати, які співпрацюють з центром, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання і надають безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до встановлених стандартів якості», ‒ йдеться в повідомленні центру.

«Наостанок хотілося б додати, що сьогодні Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги як гарантований державою інститут з надання безоплатної вторинної правової допомоги успішно виконує свої функції – на рахунку Місцевого центру є: закриті справи про адміністративне правопорушення, відмінені адміністративні стягнення, поновлені кримінальні провадження, успішно завершені справи про розлучення, сплату аліментів, успадкування та приватизацію майна, перерахунок пенсій та багато інших справ», ‒ додають правозахисники.

Луцький місцевий центр з надання БВПД чекає своїх клієнтів за адресою: 43000, обл. Волинська, м. Луцьк,  вул. Прогресу, 7 (навпроти Обласної дитячо-юнацької спортивної школи, в приміщенні страхової компанії «Оранта»).

Детальну інформацію можна отримати за номером телефону: (0332)77-07-17. Е: lutsk1.volyn@legalaid.gov.ua.