У Луцьку ‒ тиждень безпеки дорожнього руху

У Луцьку від сьогодні, 16 травня, стартує тиждень безпеки дорожнього руху. Триватиме він до 23 травня.

Про це повідомили 16 травня під час брифінгу у поліції.

Начальник сектору управління превентивної діяльності ГУ НП у Волинській області Віктор Главічка повідомив, що основною метою акції є не каральні заходи, а проведення профілактичних заходів, спрямованих на зниження смертності та зменшення кількості травм на дорогах.

Він нагадав, що роботу на дорогах проводять щоденно, але кількість транспорту збільшується та частішають випадки ДТП. У рамках тижня безпеки дорожнього уху запланована профілактика серед неповнолітніх, які саме йдуть на канікули та більше часу проводять на вулицях. Передбачені конкурси малюнка щодо безпеки ПДР, робота у таборах відпочинку, зустрічі зі школярами, профілактичні бесіди та роздача матеріалів про попередження ДТП. У рамках тижня безпеки запланували також тиждень права.

Окрім того, поліцейські разом із представниками комунальних та дорожніх відомств провели весняне комісійне обстеження. Результати моніторингу передали відповідним структурам, які повинні прийняти рішення щодо встановлення чи оновлення дорожніх знаків, нанесення розмітки тощо.

Поліцейські просять батьків звернути увагу на роботу з дітьми та пояснювати їм важливість дотримання ПДР через небезпеку на дорозі. Особливу увагу також просять звернути на користування дітьми мототранспортом.

«Найбільше дітей у літній період потрапляє в ДТП, керуючи власне мототраспортом, особливо скутерами. Їздять без шоломів, тому отримують травми та потрапляють у лікарні», ‒ сказав Главічка.

Інспектор патрульної поліції Олександр Лісінський додав, що патрульна поліція також запланувала заходи ‒ протягом 16-23 травня шкільні офіцери посилено відвідуватимуть навчальні заклади, протягом тижня планують відвідати якнайбільше шкіл. Там патрульні розповідатимуть дітям про безпеку дорожнього руху. Також даруватимуть книжки та методички.

Запланували й проведення акції «Безпека на пішохідних переходах» ‒ на зебрі виставлять патрулі у час, коли діти йдуть в школу чи зі школи, адже часто водії ігнорують безпечну відстань. «Безпека дорожнього руху – питання номер один для патрульної поліції», ‒ наголосив Лісінський.

«Проблема пішоходів більше не з дітьми, а з людьми старшого віку. Коли ми патрулюємо, то бачимо, як діти ведуть батьків до пішохідного переходу», – додав Лісінський.

Інспектор сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП Валерій Вавілов додав, що профілактичну роботу ведуть постійно – читають дітям лекції, як правильно поводитися та що робити, щоб не допускати неприємних ситуацій.

«За весну у нас 16 фактів ДТП, вчинені за участі дітей, 11 ‒ з наїздом на пішоходів, тобто на дітей», ‒ сказав Вавілов та закликав батьків також проводити бесіди із дітьми.