Луцьк: програму підтримки військових планують «розширити»

У Луцьку до комплексної програми підтримки мобілізованих військовослужбовців пропонують внести зміни, згідно з якими планують виділити додаткові кошти.

Про це йшлося 16 травня під час засідання бюджетної комісії міської ради.

Програма підтримки військовослужбовців, призваних у рамках мобілізації, членів їхніх сімей та сімей загиблих бійців, які мешкали у Луцьку, діє у місті від 2014 року. Проте зараз виникла необхідність дещо її деталізувати, актуалізувати та додати нові статті.

Тож, серед запропонованих статей та змін ‒ додаткове фінансування на виготовлення довідника зі службами, необхідними бійцям, виготовлення соціальної продукції інформаційного змісту, забезпечення безплатного зубопротезування для бійців та їхніх родин та безплатне обстеження у комунальних медичних закладах. Окрім того, необхідні також кошти на заходи для дітей.

У підсумку до програми пропонують внести зміни, згідно з якими треба виділити додатково 191 600 гривень, із яких 110 тисяч передбачено на зубне протезування.

Депутат Юрій Безп’ятко зазначив, що має пропозиції щодо змін, запропоновані власне військовослужбовцями. Зокрема він пропонував розширити список категорій, які підпадають під дію програми. Наприклад, він розповів про чотирьох бійців, які, відслуживши в АТО, пішли із ЗСУ та зараз служать у роті «Світязь». Тому депутат пропонував загалом внести зміну, згідно з якою під програму підпадатимуть і бійці, які відслужили в АТО, а згодом перейшли служити в інші підрозділи, які не входять до складу Збройних сил.

«Є добровольці, які служать у різних підрозділах і пішли служити в МВС, то що з ними робити?» – зазначив депутат Павло Данильчук.

Члени бюджетної комісії підтримали пропозицію щодо розширення програми, тож надалі її розглянуть на засіданні виконкому. Також доручили напрацювати пропозиції для розширення програми новими категоріями – військовослужбовцями, які були мобілізовані в ЗСУ та згодом перейшли в інші підрозділи, які підпорядковуються МВС чи прикордонникам.