Луцьк: депутати вирішували, як «ділити» РАЦС

Депутати бюджетної комісії Луцькради вирішували, які приміщення РАЦСУ можна передати департаменту соцполітики та міському центру сім’ї.

Про це йшлося під час засідання комісії 16 травня.

Депутати нагадали, що під час виїзного засідання комісії директор Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан розповіла, що центр не може нормально працювати через маленькі приміщення. Тож депутати шукали можливостей надати центру більше приміщення. Не вистачає місця й департаменту соцполітики.

Начальник відділу управління майном комунальної власності Алла Грабко розповіла, що серед напрацьованих пропозицій – залишити центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приміщення на 2 поверсі ‒ 71 квадратний метр та на першому поверсі приміщення ‒ 131,4 квадратних метра.

Також готові звільнити приміщення на 2 поверсі площею 51,4 метра квадратних звільнять та віддати РАЦСу. Одну кімнату просить департамент для зберігання архіву. Зараз у кімнаті зберігають архів юстиції.

Проте начальник головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик не підтримав пропозицій Грабко. За його словами, в обласному РАЦСі побували 1600 осіб за консультаціями, а за час оренди управління юстиції сплатило оренди на понад 3 мільйони гривень. Тож він пропонував розширити приміщення центру сім’ї та молоді та департаменту соцполітики за рахунок інших орендарів з першого поверху. Мовляв, архів переносити не можна, оскільки для зберігання документів треба певний температурний режим, окрім того, переносити тисячі документів надто ризиковано.

Проте депутат Сергій Була зазначив, що центр соцслужб обов’язково має бути на першому поверсі, бо туди звертаються діти з обмеженими можливостями, яким аж ніяк не зручно добиратися на другий поверх.

У підсумку після тривалих обговорень запропонували коридор виділити спільно для РАЦСу і департаменту соцполітики, де останній розташує архів. Приміщення, яке зараз орендує фотостудія «Фуджі», пропонують передати центру сім’ї та облаштувати у ньому кімнату для прийому громадян з особливими потребами.

Кабінет РАЦСу на другому поверсі, який прилеглий до приміщень центру сім’ї також передати центру, а договір оренди приміщень для управління юстиції продовжити на 10 місяців, а не рік.

Депутати підтримали такі пропозиції та рекомендували відділу комунального майна вивчити ситуацію з орендарями, щоб передбачити збільшення площ для департаменту соціальної політики.