Лучани зібралися на 7-ий фестиваль вишитого рушника

Встановлення рекордів, антивоєнний флешмоб та концерт: у Луцьку об’єднували людей навколо одного з символів українського народу.

7-й всеукраїнський фестиваль вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» відбувся 15 травня у Луцьку, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Вітаючи учасників та гостей фестивалю, Луцький міський голова Микола Романюк зауважив, що в України є три символи – державний прапор, вишитий рушник та українська вишиванка. З його слів, пошану до українського рушника передають з покоління в покоління.

Почесний гість фестивалю, представник національного проекту книги рекордів України Олександр Шустерук зазначив, що приїздить на фестиваль вже не вперше з місією розповісти в Україні та за її межами про те, що у нас є унікальне місто, яке славиться спортивними досягненнями, культурою, мистецтвом. Він наголосив, що лучанам варто пишатися своїм містом, тому що тут живуть цікаві та працьовиті люди, які своїми звершеннями прославляють місто.

Лучан закликали прикрашати вікна осель, організацій, підприємств, вітрини магазинів вишитими рушниками, що буде своєрідним моментом єднання українського народу та перетворить вулиці міста в оригінальну і своєрідну картину неповторного вишитого рушника.

Голова оргкомітету фестивалю, заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький зауважив, що фестиваль є унікальним в державі і дозволяє об’єднати людей, незалежно від віросповідання, політичних уподобань, віку. З його слів, завдяки вишитому рушникові вдається передавати традиції українського народу.

Під час фестивалю відбувся благодійний аукціон-продаж вишитих рушників (виручені кошти будуть передані вишивальницям, які знаходяться у скруті), конкурс дитячих малюнків на асфальті, конкурс на кращі короваї на весільних рушниках та виступи фольклорних колективів.

Нагадаємо, що у рамках фестивалю лучани встановили два всеукраїнські рекорди. Також відбувся антивоєнний флешмоб під гаслом «ні ‒ війні».