Активісти вшанували річницю Колківської республіки

На Волині відзначили 73-тю річницю Колківської республіки.

Про це інформують у спільноті «Рожищенської самооборони» у Facebook.

Учора, 15 травня, рожищенські самооборонівці та члени партії «Свобода» взяла участь у відзначенні 73-ї річниці Колківської республіки.

У заході також узяла участь місцева громада, Волинська обласна організація «Об’єднання українок «Яворина», Братство воїнів УПА Волинського краю імені полковника Клима Савура та громадська організація «Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих».

Спочатку учасники вшанування пройшли колоною до пам’ятного хреста «Борцям за волю і незалежність України», де відбулася панахида. Після цього громада на чолі з ветеранами УПА рушила до меморіального знаку «Колківська республіка» та поклала квіти до постаменту. Після цього розпочалося народне віче.

«У 1943 році тут, на цьому місці, українці створили свою власну державність. Створили її глибоко в тилу ворога. Тут були встановлені свої закони, своє управління, своя школа, своя церква і своя свобода. Їх знищили ті окупанти, які багато віків зазіхали на нашу землю. Ми маємо розуміти, що тут господарі ми. І маємо боронити нашу землю так само, як це робили захисники Колківської республіки», – розповів заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик.