Тестування з історії минуло на Волині з порушеннями

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України на Волині відбулось не без порушень як з боку працівників пунктів тестування, так і з боку абітурієнтів.

Про це повідомили у громадянській мережі «Опора».

Активісти спостерігали у трьох пунктах тестування (ПТ) в обласному центрі (школи №№ 9, 25 та 26), у ківерцівській школі 4 та маневицькій школі № 2.

Під час спостереження уже втретє поспіль виявили ті ж самі процедурні порушення. Зокрема допуск працівників до ПТ без перевірки необхідних документів уповноваженою особою раніше часу, зазначеного у Регламенті. Під час ЗНО з історії України відповідне порушення трапилося у загальноосвітній школі № 26 у Луцьку. Спостерігач зафіксувала на відео, як у відповідному ПТ о 08:43 перебували інструктори та чергові. При цьому уповноваженої особи у пункті тестування ще не було.

Грубе порушення було другий раз поспіль зафіксовано в одному з ПТ Луцька, коли чергова під час безпосередньо тестування користувалась мобільним телефоном, що категорично заборонено Регламентом. Спостерігач відповідний факт зазначила у протоколі про завершення процедури проведення ЗНО.

Також зафіксували факт вилучення учасника з ПТ у Луцьку. Під час контрольної перевірки за допомогою металодетектора у абітурієнта знайшли мобільний телефон.

Загалом, особливістю зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у Волинській області стала досить висока явка абітурієнтів – 97%.