День Європи в Луцьку: екскурсії, співи та «рудики»

В центральному парку імені Лесі Українки стартував фестиваль до Дня Європи.

Заходи, приурочені святу, відбуваються 14 травня.

Традиційно святкування організовує управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради.

Розпочався фестиваль з Європейської олімпіади в сесійній залі міської ради. Там школярі змагалися у знаннях про Європейський Союз та Європу. До слова, з 46-и учасників олімпіади, більше 20-ти учнів приїхали з міст Польщі та Литви. Переможців оголосять під час фестивалю.

У межах дійства відбуваються заходи для дітей та дорослих. Приміром, конкурс шкільної творчості «Євробачення». В ньому беруть участь учні луцьких шкіл, кожна з який представляє країни Євросоюзу.

У програмі також – дитячий малюнок на асфальті, боді-арт, флешмоб, майстер-класи. Також відбулася велоекскурсія з консулом Польщі місцями, пов’язаними з історією цієї країни. Згодом діти та дорослі відвідають англомовну екскурсію в Луцькому зоопарку.

Генеральний спонсор фестивалю ТМ «Рудь» пропонує обміняти упаковки з морозива на так звані «рудики» – гроші, якими можна розраховуватись за розваги. Для малечі це величезне свято. Адже вони можуть стати «незалежними» від  батьків і оплачувати свої розваги.

За словами учасниці фестивалю Марії, за «рудики» вона зробить «татуювання» та «запліте косичку зі стрічками». На обмін також запропоновано – зробити ляльку-мотанку чи прикрасу, пограти в дартс тощо.