«Ніч музеїв» у Луцьку: Леся Українка, вірші та бузок

Луцьк приєднався до міжнародної акції «Ніч музеїв – 2016», під час якої акцентували на увагу на постаті Лесі Українки.

Акція відбулася в ніч з 13 на 14 травня в Художньому музеї Луцька.

«Хто визволиться сам, той буде вільний, хто визволить кого, в неволю візьме», – такими словами Лесі Українки розпочала акцію завідувачка музею Зоя Навроцька. На її думку, ці пророчі слова актуальні і сьогодні.

Вона привітала усіх присутніх із важливою подією в житті музею. Зазвичай, таку акцію проводять  18 травня з нагоди святкування Міжнародного дня музею. Але цього року вирішили провести її 13 травня.

Міський голова Микола Романюк зазначив важливість проведення таких подій. За його словами, в музеях весь час пізнається цікаве. Мовляв, це можливість відсторонитись від усіх подій та провести духовно-творчий вечір.

Начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук назвав таку акцію дуже особливою. Бо цьогоріч з дня народження поетеси виповнюється 145 років.

«Крім духу середньовіччя в замку присутня частка Лесі Українки. Бо вона тут ходила, оглядала вежі», – додав він.

Чиновник подарував музею календар, де зібрані рідкісні фотографії поетеси.

Метою проведення такого дійства є не просто нагадування про святе ім’я поетеси в ювілейний рік, а поглянути на творчість із дещо незвичної точки зору, розставивши нові акценти у її доробку.

Традиційним символом акції став портрет Лариси Коса у виконанні художниці Софії Караффи-Корбут. А також шляхетський герб родини Косачів «Косач».

Для відвідувачів запропонували фортепіанний концерт із творів Людвіга ван Бетховена у виконанні Ірини Циганкової.