Любомль: відкрили дошку загиблому Герою Олександру Сацюку

На фасаді Любомльського профліцею встановили меморіальну дошку загиблому випускникові – воїну Олександру Сацюку.

Про це інформує Кордон.

Учора, 12 травня, у Любомлі відбулося відкриття пам’ятної дошки добровольцю-міліціонеру роти «Світязь» Олександрові Сацюку, який трагічно загинув під Іловайськом.

 Уродженець села Куснища Любомльського району Олександр Сацюк у 2012-му році закінчив Любомльський професійний ліцей за спеціальністю «маляр-штукатур». Пізніше потрапив до лав роти патрульної служби міліції особливого призначення «Світязь». Позивний – Білий.

Довгий час Олександра вважали безвісти зниклим, оскільки його, як невпізнаного солдата, поховали в Запоріжжі. Лише через чотири місяці, після ідентифікації тіла аналізом ДНК-експертизи, його перепоховали у Любомлі.

9 квітня 2015-го року його за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені в захисті державного суверенітету, нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Відкрили меморіальну дошку майстер виробничого навчання у ліцеї Петро Гарах та випускник ліцею, військовослужбцьове Олексанр Ковальчук.

«Присутні тут ліцеїсти! Щоразу йдучи до навчального закладу, згадуйте Сашка й майте на увазі, що він воював для вашого майбутнього. Він хотів, щоб ця держава «ожила». Не дайте його старанням зникнути марно. Черпайте максимально знання й піднімайте нашу країну», – звернувся до підлітків боєць Олександр Ковальчук.

Прибули вшанувати побратима бійці батальйону «Світязь».

«Діти, ви тепер свідомі, й за вас варто воювати. Саша це розумів: пішов одним з перших в добровольці, й одним з останніх із того Іловайського пекла», – наголосив учасних бойових дій під Іловайськом Андрій Раболізо.

Зі словами пошани про загиблого героя та вдячності його матері, Олені Сацюк, виступили настоятель храму Архистратига Михаїла отець Віктор, директор ліцею Володимир Дутко, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Герасимчук, голова райради Микола Сушик, міський голова Роман Ющук, класний керівник Сашка Оксана Скороход.

Нагадаємо, що ще одну меморіальну дошку в пам’ять про загиблого героя Олександра Сацюка відкрили на території Куснищанської школи Любомльського району, де він вчився.