Луцький школяр розробив унікальний мобільний додаток

Старшокласник з Луцька Михайло Куделя розробив мобільний додаток, який здатний полегшити життя педагогам.

Про це інформують Факти.

За словами хлопця, мобільний додаток «Помічник для вчителів на кожен день» допоможе вчителям відмовитися від журналів та методичок – список учнів, оцінки та розклад занять зберігатимуться у телефоні.

«Мій додаток – це можливість прямо у мобільному телефоні подивитися журнал оцінок, подивитися свій розпорядок уроків, на день, на тиждень, подивитися календарне планування тем. Зараз в додатку вже є 5 розділів: це – розклад уроків, розклад дзвінків, календарне планування тем, журнал оцінок і база даних», – розповідає розробник.

Програму хлопець почав розроблять з початку навчального року. Спочатку це була наукова робота, згодом старшокласник вдосконалив її і створив мобільний додаток.

Учень 10-го класу луцької школи №15 Михайло Куделя також працює над сайтом, завдяки якому батьки зможуть слідкувати за успіхами своїх дітей. Окрім того, школяр мріє представити Україну на міжнародній олімпіаді у Румунії, однак для поїздки потрібно 25 тисяч гривень. Гроші допомагають збирати однокласники, поки дітям вдалося зібрати лише 2 тисячі гривень.

«Ми будемо звертатися в Міністерство освіти і науки України для того, щоб вони розглянули цю програму, як перспективну програму, яка буде впроваджуватися спочатку у загальноосвітніх навчальних закладах, а далі, можливо, ми її адаптуємо до інших навчальних закладів», – пояснила вчитель інформатики Каріна Кінах.

За словами директора школи №15 Світлани Романюк, програма допоможе вчителям, класним керівникам та дирекції закладу.

«Ми всі користуємося мобільними телефонами. Мати під рукою інформацію – це дуже зручно», – каже директор.

17-річний юнак мріє презентувати Україну в Румунії на міжнародній олімпіаді, яка стартує 26 травня. Втім, аби потрапити туди треба 25 тисяч гривень. Михайло росте без батька, має проблеми зі здоровям, тому для безробітної матері Ольги Куделі, яка доглядає хворого дідуся, ця сума завелика.

«Це – відкриття, оскільки він пише програму, яка буде допомагати вчителям не тільки нашої школи, а й взагалі української. Це може вивести Україну на новий рівень освіти», – запевняє однокласниця програміста Тетяна Данилюк.

Винахід юнака не підтримали ані благодійні фонди, ані чиновники. Допомогти лучанину потрапити на олімпіаду та презентувати свій винахід, можна переказавши гроші на картку Приватбанку: 5363 5423 0548 8307 – отримувач Віктор Марчак.