Волинські нардепи і комітети: хто як ходить

З-поміж волинських нардепів-мажоритарників найчастіше засідання свого комітету відвідує Ігор Гузь, а найменше – Степан Івахів.

Усі четверо представників Волинської громади у парламенті працюють у різних комітетах Верховної Ради України, – йдеться в звіті Громадської мережі «ОПОРА».

Зокрема, народний депутат від 19-го виборчого округу Ігор Гузь є заступником голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах. Представник 20-го виборчого округу Сергій Мартиняк працює у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Обраний у 21-му виборчому окрузі Степан Івахів є членом Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Народний депутат Ігор Лапін, обраний у 22-му виборчому окрузі, працює у Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Відповідно до інформації, розміщеної на офіційних сайтах комітетів Верховної Ради України, найчастіше відвідує засідання свого комітету народний депутат від фракції «Народний Фронт» у Верховній Раді Ігор Гузь. Показник його участі у засіданнях Комітету Верховної Ради України у закордонних справах становить 87%. Загалом за період з 27 листопада 2014 року по 10 травня 2016 року відбулось 61 засідання відповідного комітету. З них народний депутат пропустив 8.

Навпаки, найнижчий показник відвідуваності засідань комітету у народного депутата Степана Івахіва, представника депутатської групи «Воля народу», який становить 12%. Із 33 засідань Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства народний депутат відвідав лише 4.

Його колега по депутатській групі Сергій Мартиняк з 29 засідань Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин пропустив 24. Показник відвідуваності ним засідань відповідного комітету – 17%.

69% засідань свого комітету відвідав народний депутат від фракції «Народний Фронт» у парламенті Ігор Лапін. З 27 листопада 2014 року  до 10 травня 2016 року відбулось 45 засідань Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, у якому працює нардеп. На 14 з них народний депутат, який представляє м. Луцьк у Раді пропустив 14.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до п. 3 Ст. 19 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» члени комітетів зобов’язані: бути присутніми на засіданнях комітетів та їх підкомітетів, до складу яких вони входять.

Крім того, відповідно до п. 9 Ст. 24 Закону України «Про статус народного депутата України» як член комітету, тимчасової спеціальної або тимчасової слідчої комісії народний депутат України зобов’язаний бути присутнім на засіданнях комітету, підкомітету, тимчасової спеціальної чи тимчасової слідчої комісії, до складу яких його обрано, та брати участь у їх роботі.