У Луцьку розпочали відбір до поліцейського спецназу

У Луцьку на стадіоні Східноєвропейського національного університету розпочався перший етап відбору кандидатів на працівників елітного спецпідрозділу Національної поліції – корпусу оперативно-раптової дії (КОРД) у Волинській області.

Тести з фізичної підготовки розпочали здавати 11 травня.

Корпус оперативно-раптової дії — це підрозділ Національної поліції для вирішення надзвичайних ситуацій, рівень яких є настільки високим і складним, що може перевищити можливості сил оперативного реагування чи оперативно-розшукових підрозділів.

На Волині заявки на проходження тесту, щоб у перспективі стати бійцями КОРДу, подали понад 125 кандидатів з  числа спецпризначинців та поліцейських. Для кандидатів не було обмежень по віку, спробувати свої сили міг кожен. До волинського КОРДу Планують набрати близько 60 людей які входитимуть до груп А та В. Загалом же у структурі спецпідрозіділу ти групи – А, В та С. Бійці з групи А виконуватимуть функції штурмового підрозділу. Група В – “судові маршали”, які виконуватимуть завдання за програмою захисту свідків. Група С виконуватиме функції у сфері захисту безпеки під час масових заходів.

“Працівники поліції, які виявили бажання і подали заявки, згодом здають фізичне тестування, вогневу підготовку, психологічні тести, а після цього їдуть на п`ятиденний курс виживання”, – розповів голова комісії з відбору кандидатів у КОРД Олекандр Чиж. На тих, хто впорається із усіма етапами, чекає восьмитижневий курс підготовки.

У тести з фізичної підготовки входить біг – за 12 хвилин кандидати мають пробігти мінімум 2800 метрів для групи А, 2400 метрів для групи В та 2220 метрів для групи С.

Після бігу учасники віддпочивають 10 хвилин, а тоді здають тест Купера – вправу, яка включає в себе чотири етапи – відтискання від підлоги, “жабка”- підтягування колін до грудей, прес та вистрибування. Кожну вправу роблять по 10 разів, і таких кіл виконують чотири. Норматив для вправи Купера 3,3 хвилини для групи А, 4 хвилини для групи В та 5 для групи С.

Після тесту Купера кандидати знову відпочивають 10 хвилин та йдуть підтягуватися на перекладині – щоб потрапити до групи А необхідно підтягнутися 18 разів,  для групи  – 14 разів, для С – 10 разів.

До наступного етапу, яким є стрільба, допустять лише тих, хто здав фізичні нормативи. Після здачі вогневої підгтовки кандидати пройдуть психологічне тестування, курс виживання, підготовку та лише тоді будуть призначені на посади.

“Процес такий довгий, бо відбувається паралельно по всій Україні та складєтья з багатьох етапів”, – додав Чиж. Зараз КОРД вже є у Києві та Харкові. До тестування кандидатів окрім представників депратменту конролю за діяльністю КОРДу  долучать фахівців, які тестували працівників Національного антикорупційного бюро.

Заплановано, що усі охочі зможуть пройти відбір за один день, проте можливо, що фізичне тестування продовжать і завтра.